Zodia Custody, Kullanıcıların Kriptolarını Borsa Iflaslarından Korumak Için Hizmet Başlattı

Kripto varlık sağlayıcısı Zodia Custody, müşterilerini borsa iflaslarından korumaya yardımcı olmak için yeni bir hizmet başlattı.

Şirkete göre, yeni hizmeti Interchange, borsaların ön fonlama ve marj modellerine bir alternatif sunacak. Hizmet, kullanıcıların borsalardaki varlıklarını yansıtırken varlıklarını Zodia Custody ile tutmalarına izin verecek ve böylece bir borsa iflas etmesi durumunda müşterilerin dijital varlıklarını koruyacak şekilde ayarlanmıştır.

Merkezi Londra’da bulunan Zodia Custody, Standard Chartered ve Northern Trust finans kuruluşları tarafından desteklenmektedir.

Zodia Custody’s Interchange hizmeti şu anda yayında ve dayanak varlıkların mülkiyetini devretmeden borsalara şeffaflık ve kontrol sağlamayı amaçlıyor. Teknoloji, takas ticaret bakiyelerine anında erişim sağlar ve ticaret sonrası mutabakatı otomatikleştirir. Zodia Custody’nin kardeş şirketi Zodia Markets da bu yeni hizmetten yararlanacak.

Zodia Custody CEO’su Maxime de Guillebon, şirketin ilkelerinin “her zaman varlık güvenliği, saklama ve ticaret arasındaki ayrım ve karşı taraf riskinin etkin yönetimi etrafında geliştiğini” paylaştı.

İlişkili: Mazars, kullanıcıların Binance’teki BTC rezervlerinin tamamen teminat altına alındığını söylüyor

Bu yeni hizmetin lansmanı, yatırımcıların ve borsa kullanıcılarının FTX’in çöküşünde milyarlarca dolar kaybetmesinden bir ay sonra geldi. FTX’in çöküşü, kripto ekosistemi üzerinde domino etkisi yarattı ve alandaki diğer şirketler etkilendi. Sektördeki en büyük kripto borç verenlerden biri olan BlockFi, FTX’e maruz kalması nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.

Kripto alanındaki bir başka büyük isim olan Genesis Trading de FTX’in çöküşünün ardından önemli zorluklarla karşı karşıya. Finansal hizmetler sağlayıcısının FTX’te takılı kalmış 170 milyon dolardan fazla varlığı var ve bu da operasyonları neredeyse imkansız hale getiriyor.

Yorum yapın