Zerodha CEO’su Yapay Zeka Kaynaklı İşten Çıkarmalardan Neden Endişeli? – apk haber

Kamath, gelecekte birçok şirketin çalışanlarını işten çıkarmak için yapay zekayı suçlayacağına dair endişelerini dile getirdi.

Kamath, gelecekte birçok şirketin çalışanlarını işten çıkarmak için yapay zekayı suçlayacağına dair endişelerini dile getirdi.

Zerodha CEO’su Nitin Kamath, Twitter aracılığıyla çalışanlarına, şirketin yalnızca AI’nın platforma entegrasyonu nedeniyle çalışanları işten çıkarmayacağını, ancak aynı zamanda AI kaynaklı işten çıkarmalardan endişe duyduğunu söyledi.

Zerodha’nın kurucusu ve CEO’su Nitin Kamath, yapay zekanın yükselişi ve işten çıkarılma olasılığı konusunda endişeli çalışanlara güvence verdi. Twitter’da Zerodha’nın yalnızca platforma yapay zeka tabanlı entegrasyonlara dayalı olarak hiçbir çalışanı işten çıkarmayacağını belirtti.

Üretken yapay zekanın yaygınlaşması ve çeşitli sektörlerde çok sayıda işten çıkarmayla ilgili olarak çalışanlar arasındaki yaygın endişe ışığında, Kamath konuyla ilgili bakış açısını paylaştı.

Kamath tweet attı, “Daha önceki bir işi gereksiz kılan yeni bir teknoloji uyguladık diye ekipteki hiç kimseyi kovmayacağız.” 2021 yılına kadar Zerodha’nın yapay zeka için herhangi bir kullanım durumu bulamadığını, ancak son yapay zeka atılımlarıyla Kamath’ın yapay zekanın işleri elinden alabileceğine ve toplumu bozabileceğine inandığını kabul etti.

Kamath, gelecekte birçok şirketin daha fazla kazanmanın ve hissedarlarını daha zengin hale getirmenin ve böylece dünya çapında servet eşitsizliğini kötüleştirmenin bir yolu olarak çalışanlarını işten çıkarmakla yapay zekayı suçlayacağına dair endişelerini dile getirdi.

Bu insanlık için iyi bir sonuç değil” dedi.

Kamath ayrıca dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin yapay zekanın sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve küreselleşmeden uzaklaşma retoriği nedeniyle iş gücünün stressiz kalmasını sağlamak için “korkuluklar” koymasının pek olası olmadığını tahmin etti. “İnsanların akıllı makinelerle pek çok alanda rekabet edebilmesi pek olası değil. hayat,” diye ekledi Kamath tweet dizisine.

Yapay zekanın uzun vadeli sonuçlarının ve etkilerinin ortaya çıkması biraz zaman alacak olsa da Kamath, işletmelerin çalışanlarına güvenmeleri ve işletmelerin mevcut durumlarına ulaşmalarına yardımcı oldukları için yeni yöntemlere uyum sağlamalarına izin vermeleri gerektiğine inanıyor.

Bununla birlikte, IBM de dahil olmak üzere şirketler, yapay zeka tarafından hizmet verilecekleri için yaklaşık 7.800 iş pozisyonu için işe almayı bırakacaklarını zaten belirttiklerinden, yapay zeka alanındaki gelişimin etkilerini zaten görüyoruz.

Yorum yapın