YouTube, YouTube Select’e 30 Saniyelik Atlanamayan Reklamlar Getiriyor: Tüm Ayrıntılar

Bu güncelleme şimdilik yalnızca YouTube Select kullanıcıları için geçerlidir.

Bu güncelleme şimdilik yalnızca YouTube Select kullanıcıları için geçerlidir.

YouTube, Brandcast 2023 etkinliği sırasında CTV için YouTube Select’te 30 saniyelik atlanamayan reklamların kullanıma sunulacağını duyurdu.

YouTube, Brandcast 2023 etkinliği sırasında CTV için YouTube Select’te 30 saniyelik atlanamayan reklamların kullanıma sunulacağını duyurdu. Daha önce büyük ekranlarda 15 saniyelik iki atlanamayan reklam gösteriliyordu, ancak artık 30 saniyelik tek bir reklam gösterilecek.

YouTube Select, şu anda TV ekranındaki gösterimlerin %70’inden fazlasını alıyor, bu nedenle en çok akış sağlanan içeriğin önünde mevcut varlıkları kullanmanızı kolaylaştırıyoruz” dedi YouTube bir blog gönderisinde.

“Bu format aynı zamanda izleyicilerin zaten büyük ekranda bekledikleri ve deneyimledikleri şeye de kusursuz bir şekilde uyuyor.”

VİDEO İZLEYİN: Kayıp Veya Çalıntı Cep Telefonu IMEI Numarası İle Nasıl Takip Edilir | CEIR Mobil İzleyici Sanchar Sarthi

Yeni duyurulan güncellemenin yalnızca YouTube Select’e erişimi olan ABD merkezli müşteriler için geçerli olduğunu ve bu değişikliğin Hindistan’a ve diğer bölgelere gelip gelmeyeceği şu anda bilinmediğini belirtmek gerekir.

İlgili bir haberde YouTube, şirketin reklam gelirlerini sınırlayan ve içerik oluşturucuların kazançlarını azaltan reklam engelleyicileri yasaklamayı hedefliyor. Bir Reddit kullanıcısı, YouTube’da reklam engelleyicilerin devre dışı bırakılmasını isteyen ve reklamların milyarlarca kullanıcının ücretsiz içeriğin keyfini çıkarmasını sağladığını vurgulayan bir açılır pencereyle karşılaştı. Açılır pencere bir alternatif sunuyordu: ücretli, reklamsız bir deneyim olan YouTube Premium’a kaydolmak.

YouTube, reklam engelleyicilerle ilgili sınırlı bir test yürüttüğünü onayladı. Şimdiye kadar teste ilişkin yalnızca bir rapor ortaya çıkmış olsa da YouTube’un aktif olarak reklam engelleyici sorununa çözüm aradığı görülüyor.

Yorum yapın