YouTube, Reklam Engelleyicileri Devre Dışı Bırakan Yeni Özelliği Test Ediyor: Bildiklerimiz – apk haber

YouTube ekibi bunun sınırlı bir test olduğunu onayladı.

YouTube ekibi bunun sınırlı bir test olduğunu onayladı.

Reklam engelleyicilerin kullanımıyla mücadele etmek ve hem şirket hem de içerik oluşturucular için geliri artırmak amacıyla YouTube, belirli kullanıcılara bir reklam engelleyici kullanmak yerine YouTube Premium’a abone olmalarını isteyen bir açılır pencerenin gösterildiği bir özelliği test ediyor.

YouTube, şüphesiz insanların içerik tüketmesi için gidilecek yerlerden biridir ve platformda geçimini sağlayan içerik oluşturucuların çoğu bunu reklamların varlığı sayesinde yapar. Şimdi, bir ilk olarak YouTube, şirketin reklam gelirini kısıtlayan reklam engelleyicilerin kullanımını yasaklamak ve içerik oluşturucuların eve götürdüğü miktarı azaltmak istiyor.

Android Police tarafından hazırlanan bir rapora göre, YouTube bir reklam engelleyici engelleme özelliğini test ediyor. Reddit’te bir kullanıcı, YouTube’da gezinirken “YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez” yazan bir açılır pencere gördü. Açılır pencere ayrıca ücretli, reklamsız bir deneyim olan YouTube Premium’a kaydolmanın kolay bir yolunu sunuyordu. reklamlar, milyarlarca kullanıcının ücretsiz olarak YouTube’un keyfini çıkarmasına olanak tanır ve Reddit kullanıcısından reklam engelleme yazılımlarında “YouTube reklamlarına izin vermesini” ister.

Resim: u/Sazk100

Daha sonra YouTube ekibi bunun sınırlı bir test olduğunu doğruladı. Şimdiye kadar, testin yalnızca tek bir raporu çıktı, ancak hem şirket hem de içerik oluşturucular için geliri etkilediğinden, YouTube’un reklam engelleyici tehdidini bir kez ve herkes için çözmeye çalışması muhtemeldir.

Geçen yıl, San Bruno merkezli kuruluş, kullanıcıların Android cihazlarda ücretsiz olarak reklamsız bir deneyim de dahil olmak üzere premium YouTube özelliklerine erişmesine olanak tanıyan üçüncü taraf bir YouTube istemcisi olan YouTube Vanced’i de ortadan kaldırdı.

YouTube, ileriye dönük olarak YouTube Premium’u daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve reklamsız bir deneyim sunmak istiyor. Ayrıca, daha yüksek kaliteli 1080p videoyu yalnızca ödeme yapan abonelerle sınırlayan bir özelliği de test ediyor.

Yorum yapın