Yeni Evliler, Düğünlerinden Bir Gün Sonra Ftx Borsasında Para Kaybederler.

Şirketlerin FTX fiyaskosundan önemli ölçüde etkilendiği inkar edilemezken, yakın zamanda evlenen Jaime Zulueta gibi perakende yatırımcılar da unutulmaya yüz tutmuş bir ticaret platformuna güvenmenin yükünü taşıyordu.

Cointelegraph’a konuşan Zulueta, eşiyle birlikte düğünlerinin hemen ardından yatırımlarının bir kısmını kaybetmenin zorluğuyla nasıl başa çıktıklarını anlattı. Kripto yatırımcısına göre, borsayı ilk olarak ortağının anavatanı olan Tayvan’da popüler olduğu için öğrendi. “Platformu kullanmadan önce, FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried hakkında çok sayıda medya makalesini de okudum” diye ekledi.

FTX’in çöküşünü öğrendiklerinde nasıl hissettikleri sorulduğunda Zulueta, kişisel fonlarının bir kısmının borsada olması nedeniyle “üzüldüğünü ve şaşırdığını” söyledi. Adının açıklanmasını istemeyen Zulueta’nın ortağı da bu haberle yıkıldı. Kripto yatırımcısı açıkladı:

“Eşit derecede şok oldu ve üzüldü. Birkaç gün doğru dürüst uyuyamadık.”

Zulueta’ya göre, borsanın bu tür olayların olmasını önlemek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyicilerle birlikte çalıştığını bildiği için geldiğinde şok oldular. Kişisel fonları borsada olduğu için üzgün hissettiğini ve “kurucu ve yönetim ekibinin yaptığı hırsızlık nedeniyle şok olduğunu” söyledi.

İlişkili: Web2 barındırma kusurlarını vurgulayan FTX molasında basılan NFT’ler

Olaydan sonra hala kriptoya inanıp inanmadıkları sorulduğunda, kripto tüccarı alana olan sarsılmaz güvenini dile getirdi. O açıkladı:

“Hala kriptoya inanıyorum. Yaşanan sorun insani bir sorundur. Açgözlülük kontrol edilemez. İnsanlar kötülük yapmaya yönlendirildiği sürece, her pazarda böyle şeyler olur.”

Çiftin şansına, borsa para çekme işlemlerini tamamen durdurmadan önce fonların bir kısmını çekebildiler. Zulueta bir Twitter dizisinde ayrıca vurgulanmış olaya verdikleri tepkiler ve tam evli bir çift olarak yola çıktıkları sırada gelen fırtınayı nasıl savuşturdukları.

Yorum yapın