Yeni Cardano Algoritmik Stablecoin, Topluluk Için Eski Korkuları Çağrıştırıyor

Cardano’nun 2023’te algoritmik bir stabilcoin piyasaya süreceğine dair yeni duyuru ile çeşitli topluluk üyeleri, projeyi 2022’de kripto alanında büyük kayıplara neden olan TerraUSD (UST) ile karşılaştırarak endişelerini dile getirdi.

Geliştiricilerine göre, stablecoin projesi Djed ABD dolarına sabitlenecek ve Cardano (ADA) tarafından desteklenecek. Bunun dışında yedek para olarak başka bir token kullanacak. Proje, aşırı teminat altına alınacağını ve zincir üzerinde rezerv kanıtına sahip olacağını vurguladı.

Ekip tarafından verilen güvencelere rağmen, çeşitli topluluk üyeleri endişelerini dile getirdi, bazıları getirmek yakın zamanda çöken UST sohbete.

Terra’nın yanlış gidebileceğini göstermesine rağmen, bir topluluk üyesinin neden başka bir algoritmik sabit paranın ortaya çıktığı konusunda kafası karışmış görünüyor. “Bunu zaten anladığımızı sanıyordum, algoritmik stablecoin’ler en iyi seçenek değil,” diyorlar. yazdı. Bu sırada başka bir Twitter kullanıcısı, Tether (USDT) kullanmaya devam etmeyi tercih ettiklerini belirtti. Topluluk üyesine göre, algoritmik stablecoin’ler zaten stabil olmadıklarını kanıtladılar.

Cointelegraph, Djed’e ulaştı ancak yanıt alamadı.

İlişkili: UST sonrası: Algoritmik stablecoin’ler için bir gelecek var mı?

Djed’in ortaya çıkmasının yarattığı endişelerle Cointelegraph, TerraUSD tarafından gösterilen örneğe rağmen algoritmik sabit para projelerinin hala başarılı olma potansiyeline sahip olup olmadığını bazı büyük sabit para projelerine sordu.

Tether, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada Terra gibi stablecoin projelerinin istikrar sağlamak için tasarlanmış mekanizmalara sahip olduğunu ancak sonunda başarısız olduğunu söyledi. Ekip şu açıklamayı yaptı:

“Her bir kripto paranın tamamen teminatla desteklendiği teminatlandırılmış sabit paraların aksine, algoritmik sabit paralar, değerlerini sıklıkla önemli ölçüde bozulan çeşitli piyasa işlemleri yoluyla korumaya çalışır.”

Bu arada USD Coin (USDC) ihraççısı Circle, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, karmaşık teminatlandırma yapılarına ve teknolojik stabilizasyon mekanizmalarına sahip algoritmik stablecoin’lerin tam rezervli, düzenlenmiş dolar varlıklarıyla aynı fayda değerine sahip olmadığını söyledi. “Terra’nın bu yılın başlarında çökmesi, tüm stablecoin’lerin eşit yaratılmadığının altını çizdi” dediler.

Yorum yapın