Yaşlı Vatandaşlar, Mumbai Merkezli Bu Bankada Fd’lerden %8,25’E Kadar Yüksek Kazanç Elde Edebilir

DCB Bank, yaptığı açıklamaya göre, yaşlılara 700 gün vadeli yıllık %7,60 faiz sunuyor. FD’ler. DCB’de yıllık %8,25’lik daha da yüksek bir faiz oranı sunulmaktadır. Yaşlı 700 günden fazla ila 36 aydan daha az bir süre için FD.

Yaşlı vatandaşlar, 36 aydan 60 aya kadar yıllık %7,75 gibi daha uzun bir süre için FD rezervasyonu yapma seçeneğine de sahiptir.

DCB Bank, bu kazançlı FD faiz oranlarının aşamalı olduğunu söyledi; yani, DCB Sabit Mevduata yatırılan daha yüksek bir meblağ ile faiz oranı artışı.

Ayrıca, bu faiz oranlarının özel sektör programlı ticari bankalar arasında muhtemelen en yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

Hindistan. Bu yılın Mayıs ayından bu yana, Hindistan Merkez Bankası (RBI), Repo oranını dört kat artırarak banka FD’lerini düşük risk iştahı olan yaşlı vatandaşlar için daha cazip hale getirdi.

İşte DCB Bank’ın yaşlılar FD’ye sunduğu faydaların listesi.

– Hem anapara tutarı hem de kazanılan faiz, görev süresi boyunca güvenli ve emniyetlidir

– Pürüzsüz ve sorunsuz FD açılış ve kapanışının yanı sıra yenileme

– Daha yüksek faiz oranları, garantili getiri ve daha fazla kazanç anlamına gelir

– FD faizi, emekli bireyler için düzenli veya ek bir gelir olarak hizmet eder.

– Aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık gibi faiz ödeme seçeneklerini seçme seçeneği

– Faizi doğrudan Tasarruf Bankası Hesabına aktarma seçeneği

– FD hesabı sahibi tarafından tüm koşulların yerine getirilmesine bağlı olarak, BT Yasasının 80C bölümü uyarınca beş yıllık bir FD için vergi indirimi

– Kolay likidite, yaşlı bir vatandaşın finansal bir ihtiyaç durumunda FD’yi kapatmasına olanak tanır

DCB Bank’ın cazip FD oranlarının, hayat birikimlerinden elde edilen kazançları daha da artıracağı belirtildi.

DCB Bank yeni nesil bir özel sektör bankasıdır. 30 Eylül 2022 itibarıyla bankanın Hindistan’a yayılmış 410 şubesi bulunmaktadır. Banka, bireysel ve ticari bankacılık müşterileri için son teknoloji internet bankacılığı ve mobil uygulama dahil olmak üzere çağdaş teknoloji ve altyapıya sahiptir. 1 milyona yakın müşterisi var.

Cuma günü, DCB Bank hisseleri saat 10.00’da kapandı. 136.65 adet bir önceki kapanışa göre yatay. Ancak, hisseler gün içi en yüksek seviyesine ulaştı 137.15 — 52 haftanın en yüksek seviyesi yakınındaydı 137,95 adet. DCB Bank, piyasa değeri 4.252 crore.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın