Yargıç, Cftc’ye Dava Ile Ooki Dao Kurucularına Hizmet Etmesini Emretti

Amerika Birleşik Devletleri federal yargıcı, Emtia Gelecek Ticaret Komisyonu’na (CFTC) davasını Ooki merkezi olmayan özerk kuruluşunun (DAO) iki orijinal kurucusuna tebliğ etmesini emretti.

12 Aralık’ta Bölge Yargıcı William Orrick, ABD düzenleyicisine, Ooki DAO’nun selefi olan merkezi olmayan ticaret platformu bZeroX’in kurucuları Tom Bean ve Kyle Kistner’ı görevlendirmesini emretti.

Bean ve Kistner, CFTC ile Eylül ayında bZeroX üzerindeki yasa dışı emtia teklifleriyle ilgili suçlamaları çözmüşken, Ooki DAO token sahiplerine karşı bir yardım sohbet kutusu ve çevrimiçi forumunda bir bildirim kullanılarak sunulan ayrı suçlamalar yapıldı.

Ancak, Yargıç Orrick daha sonra Bean ve Kistner’ın aynı zamanda Ooki DAO token sahibi olduklarını keşfettiğinde, CFTC’nin davaya nasıl hizmet edeceğini yeniden düşündü.

Yargıç Orrick, “Bu davada, Ooki DAO’nun davayla ilgili gerçek bildirimi olduğu açık görünüyor,” diye yazdı. “Ancak mümkün olan en iyi bildirimi sağlamak için CFTC, mümkünse en az bir tanımlanabilir Token Sahibine hizmet etmelidir.”

CFTC’nin davayı açmaya yönelik orijinal yaklaşımı geri çevrildi ve kripto endüstrisi katılımcıları, CFTC’nin Ooki DAO üyelerini bulması ve doğrudan davada onlara hizmet etmesi gerektiğini savunan Ooki DAO’yu desteklemek için amicus brifingleri verdi.

ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi, 7 Aralık’ta CFTC ve Yargıç Orrick’i CFTC’nin yardım sohbet kutusu aracılığıyla Ooki DAO’ya hizmet vermesine izin vermeyi yeniden düşünmeye ikna etmek için amicus brifingleri sunan kuruluşlarla bir duruşma düzenledi.

“Duruşmada CFTC, Ooki DAO’nun önceki kuruluşu olan bZeroX LLC’nin iki kurucusunun Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden Token Sahipleri olması nedeniyle, Ooki DAO’nun Token Sahiplerinden bazılarının Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ettiğini ve iş yürüttüğünü bildiğini iddia etti.” yazdı

“Bu benim için yeni bir bilgiydi,” diye ekledi. “Ne şikayette ne de CFTC’nin Alternatif Hizmet Önergesinde eski kurucuların, [Bean and Kistner]Jeton Sahibidir veya olmuştur.”

“CFTC’ye artık Bean ve Kistner’a Ooki DAO Token Sahipleri rollerinde hizmet etmesi SİPARİŞ edildi,” diye sözlerini bitirdi.

İlişkili: CFTC başkanı, Bitcoin’in FTX çöküşünün ardından tek emtia olduğunu söyledi

22 Eylül’de CFTC, Bean ve Kistner’a bZeroX aracılığıyla “dijital varlıklarda kaldıraçlı ve marjlı perakende emtia işlemlerini yasa dışı bir şekilde sunmak” suçlamasıyla karar verdi.

Eşzamanlı olarak, kontrolüne verildikten sonra bZeroX ile aynı yazılımı çalıştırdığı ve “davalılarla aynı yasaları” ihlal ettiği iddiasıyla Ooki DAO aleyhine dava açtı.

CFTC, CFTC komiseri Summer Mersinger ile açık düzenleyici yönergeler olmadan dava açtığı için kendi halkı tarafından bile şiddetle eleştirildi ve bunu “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımı olarak nitelendirdi.

Yorum yapın