Yakında Twitter Karakter Sınırınız 280’den 4000 Karaktere Çıkacak – apk haber

Twitter’da 280 karakter sınırının çok olduğunu düşünüyorsanız Elon Musk’ın çok yakında size büyük bir sürprizi var.

Musk, mikro blog platformunun tweet karakter sınırını 280’den 4.000’e çıkaracağını doğruladı. Her şey bir kullanıcının Musk’a “Twitter’ın karakter sayısını 280’den 4000’e çıkaracağı doğru mu Elon?” diye sormasıyla başladı.

Musk buna “Evet” yanıtını verdi. Birkaç kullanıcı Musk’ın paylaşımıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Bir kullanıcı, “Bu büyük bir hata olur. Twitter’ın amacı hızlı haber vermektir. Bu olursa, pek çok gerçek bilgi kaybolur” yorumunu yaptı bir başkası, “4000? Bu bir makale, tweet değil.”

Twitter başlangıçta 140 karakterlik bir sınırla başladı ve son birkaç yılda 280 karaktere çıktı. 280’den 4000 karaktere çıkarmak Konular’a son verecek, bunun yerine insanlar sadece uzunca bir yazı yazacaklar.

Ayrıca, bu değişiklik beklenirken, Twitter’ı hala bir mikro blog platformu olarak kabul edebilir miyiz? 4000 karaktere sahip olmak, insanların LinkedIn olarak da bilinen uzun gönderiler yazması için çok fazla alan sağlar, bu nedenle Musk’ın neden platformun ahlakını değiştirme ve onu başka bir ben de ürününe dönüştürme ihtiyacı hissettiğinden emin değiliz.

Bu arada, yenilenen Twitter Blue Pazartesi günü kullanıma sunuldu ve Apple kullanıcılarından platform tarafından daha yüksek bir ücret talep ediliyor. Yeni görünümlü Blue aboneliği, tweet düzenleme özelliği, videoları 1080p çözünürlükte yükleme ve profillerinde mavi tik alma yeteneği sunar. Twitter, web sürümüne 8 $ (yaklaşık 640 Rs) fiyat etiketi koyarken, iPhone kullanıcıları 11 $ (yaklaşık 880 Rs) ödüyor.

Twitter, Apple kullanıcılarının neden web’deki diğerlerinden daha fazla ücretlendirildiğini açıklamadı, ancak şirketin App Store’da alınan ücretleri dengelemenin yollarını aradığına dair basında çıkan haberler var.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın