Xiaomi, Vivo ve OnePlus Telefonlar İçin Yayınlanan Android 14 Beta: Tam Liste

Son güncelleme: 11 Mayıs 2023, 18:36 IST

Android 14'ün Beta 2 sürümü daha fazla telefon için mevcut

Android 14’ün Beta 2 sürümü daha fazla telefon için mevcut

En yeni beta sürümü, kamera, sağlık ve gizlilik seçenekleri için bir dizi özellik getiriyor.

Android 14, bu hafta Google tarafından I/O 2023 açılış konuşmasında duyuruldu ve bazı akıllı telefonlarınız artık Beta güncellemesi aracılığıyla gelecek Android sürümüne erişebiliyor. Bazı Pixel telefonların Android 14 beta 2’yi diğer tüm markalardan önce alacağını zaten biliyoruz, ancak dün geceki açılış konuşmasında, artık uygun cihazları için Android 14 Beta 2’yi sağlayan bir dizi marka bulduk.

Android 14 Beta 2: Bu Telefonlar Android 14 Sürümünü Yükleyebilir

-OnePlus 11

– Hiçbir Şey Telefon (1)

– iQOO 11

– Vivo X90 Pro

-Xiaomi 13

-Xiaomi 13 Pro

-Xiaomi 12T

– Oppo N2 Flip’i Bul

– Oppo Bul N2

– Tekno Camon 20

– Realme GT 2 Pro

– Google Piksel 4a

– Google Piksel 5

– Google Piksel 6

– Google Piksel 6 Pro

– Google Piksel 6a

– Google Piksel 7

– Google Piksel 7 Pro

Listeden de görebileceğiniz gibi OnePlus, Vivo ve Xiaomi gibi markalar şimdiden ilgili Android 14 beta sürümleri üzerinde çalışmaya başladılar ancak Samsung’un Beta 2 listesinin ilk aşamasında yer almaması şaşırtıcı. Aslında, yeni markadan etkileyici olan ilk aşamada Android 14 Beta sürümünün Telefona (1) geleceğini zaten onaylamış olan Nothing’iniz de var.

Ancak bu telefonların çoğu, daha çok orta sınıf bir dizi olan Tecno Camon 20 serisi dışında amiral gemisi segmentinde. Şirketin destek sayfasına giderek bu telefonlar için beta sürümüne erişebilirsiniz. Beta sürümleri genellikle sorunludur ve cihazınızın performansını etkileyebilecek sorunlar içerebilir, bu nedenle beta sürümünü günlük bir sürücüye yüklememenizi önemle tavsiye ederiz.

Android 14 Beta 2 Özellikleri

Peki Android 14’ün Beta 2 avatarı masaya ne getiriyor? Metin ve widget getirme ve emojili duvar kağıtları oluşturma yeteneği dahil olmak üzere yeni duvar kağıdı özelleştirme seçeneklerine sahipsiniz.

Bu sürüm ayrıca, bir uygulama konum verilerini üçüncü taraf uygulamalarla paylaşmak istediğinde kullanıcıları uyarmak gibi bazı gizlilik merkezli özelliklere sahiptir. Android 14’ün, özelliğin gelecek yıllardaki başarısı için kritik olan USB üzerinden kayıpsız ses sunması da bekleniyor.

Görsel değişiklikler için, Android 14, 10 bit HDR kalitesi için yerel destek alıyor; bu, çoğu telefonun bu teknolojiyi sunduğu için artık verilen bir özellik. Google’ın, bu yıl sonraki Pixel serisi telefonların piyasaya sürülmesine yakın bir zamanda halka arz duyurulmadan önce birkaç tane daha Android 14 beta sürümüne sahip olması muhtemel.

Yorum yapın