Wistron, Apple’ın Hindistan’da Üretilen iPhone’lardan Kar Etmelerine İzin Vermediğini Söyledi: Rapor – apk haber

Apple, ana odak pazarlarından biri olan Hindistan ile Çin dışındaki küresel üretim hatlarında geniş bir dizi değişiklik yapıyor. Kısa bir süre önce, Tata Group’un fabrikayı Hindistan’daki başka bir iPhone satıcısı olan Wistron’dan satın alarak Hindistan iPhone arenasına girmeye hazır olduğu doğrulandı.

Ancak şimdi, ET tarafından hazırlanan bir rapor, Apple’ın satıcının kar elde etmesine izin vermediği bildirildiğinden, Wistron’un iPhone üreticisiyle olan ilişkisini sona erdirmekten fazlasıyla mutlu olduğunu gösteriyor. Raporda alıntılanan Wistron kaynakları, Wistron’un nihai ürünü, bu durumda iPhone’u monte etmenin uzun vadeli bir faydasını görmediğini söylüyor.

“Wistron, Hindistan’daki Apple işinden hiç para kazanamadı. Apple ile daha yüksek marjlar için pazarlık etmeye çalıştı, ancak küresel olarak Foxconn ve Pegatron ile karşılaştırıldığında daha küçük bir oyuncu olarak gerekli güce sahip değildi” dedi.

Rapor ayrıca Wistron’un işten çıkmak istediğini söylüyor ve Tata Group artık montaj listesine girmeye hazır olduğundan Wistron, şirketin daha önce Çin’de benzer bir birim satmasının ardından Hindistan işinin odak noktası için çok küçük hale geldiğini düşünüyor. Apple’ın Hindistan’da iPhone’ların montajı için zaten birden fazla ortağı var ve Tata Group’un yakında yaklaşan iPhone 15 modellerinin montajı için hazırlıklara başlaması bekleniyor.

Wistron’un işten ayrılmasının, Apple’ın ülkedeki üretim planlarına büyük bir darbe indirmesi pek olası değil, ancak şimdi iPhone üreticisi, söylentilere göre Tata Group kurulumunun (satın alınan Wistron fabrikası aracılığıyla) taleplerine ayak uyduracağını ve ürünleri en kısa sürede teslim edeceğini umuyor. onun küresel standartları.

Apple, Çin’den uzaklaşmaya başladı ve Vietnam ve Hindistan gibi pazarları ideal alternatifler olarak görüyor; endüstri raporları, Apple’ın 2027 yılına kadar küresel iPhone üretiminin dörtte birini Hindistan’dan çıkaracağını gösteriyor. Apple açıkça yüksek standartlar talep ediyor ve şimdi, küresel markalar için bir üretim kaynağı olma misyonunda Foxconn ve Pegatron gibi dünya devleriyle boy ölçüşebileceğini gösterme sorumluluğu Tata Group’ta.

Yorum yapın