WhatsApp Yeni Özelliği, Ayrı Sohbetleri Kilitlemenize İzin Verecek: İşte Nasıl Çalışıyor?

Bu kesinlikle kullanıcılar tarafından en çok istenen özelliklerden biridir.

Bu kesinlikle kullanıcılar tarafından en çok istenen özelliklerden biridir.

Bir sohbet kilitlendikten sonra, yalnızca kullanıcının parmak izi kullanılarak erişilebilir, bu da başka birinin sohbeti açmasını neredeyse imkansız hale getirir.

Meta’ya ait anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, kullanıcıların sohbetleri kilitlemesine izin veren bir özellik yayınladığı bildiriliyor ve bu özellik bazı beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu özellik, erişim için sohbetin kilidini açmak üzere parmak izi kimlik doğrulaması gerektirir.

“Bu, belirli konuşmaları korumak ve gizlemek için ek bir araca ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından kesinlikle en çok talep edilen özelliklerden biri. WhatsApp’ı izleyen bir web sitesi olan WABetaInfo, Google Play Store’dan Android için en son WhatsApp beta 2.23.9.14 güncellemesini yükledikten sonra, bazı şanslı beta test kullanıcıları sohbetlerini kilitleyebilir” dedi.

Rapora göre, özelliğin etkin olup olmadığını keşfetmek için sohbet bilgilerini açmanız gerekiyor. Özellikle, bazı şanslı beta test kullanıcıları “Sohbet kilidi” adı verilen yeni bir seçenek görebilir. Etkinleştirildiğinde, sohbet listenizde “Kilitli sohbetler” adlı yeni bir bölüm görünür ve bu bölümü parmak izinizle açarak açabilirsiniz.

Bir sohbet kilitlendikten sonra, yalnızca kullanıcının parmak izi kullanılarak erişilebilir, bu da başka birinin sohbeti açmasını neredeyse imkansız hale getirir. Ek bir gizlilik katmanı olarak bu özellik, kilitli bir sohbette gönderilen fotoğraflar ve videolar gibi medya dosyalarının cihazın galerisine otomatik olarak kaydedilmemesini de sağlar.

Gizliliğinizi korumak için, kilitli bir sohbet parmak izi veya parola olmadan açılamaz. Ek olarak, birisi telefonunuza erişmeye çalışır ve gerekli kimlik doğrulamasını sağlayamazsa, sohbeti açması için temizlemesi istenir.

Rapora göre, sohbetleri kilitleme özelliği bazı şanslı beta test kullanıcıları için mevcut ve önümüzdeki haftalarda daha da fazla kişiye yayılıyor. Ayrıca, bu özelliği bir an önce alma şansınızı artırmak için WhatsApp sürümünüzü güncel tutun.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın