WhatsApp ve Lottie Sohbete Yeni Hareketli Emojiler Getirecek: Tüm Ayrıntılar Burada

WhatsApp, uygulamada bir geçiş seçeneği sağlayabilir.

WhatsApp, uygulamada bir geçiş seçeneği sağlayabilir.

Yeni özellik hala geliştirilme aşamasındadır ve WhatsApp Masaüstü beta’nın gelecekteki bir güncellemesinde piyasaya sürülmesi beklenmektedir.

En popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Meta’nın sahip olduğu WhatsApp’ın, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde altı yeni animasyonlu emoji sunacağı bildiriliyor. Şirket, tasarımcıların kolayca küçük boyutlu animasyonlar oluşturmasına olanak tanıyan optimize edilmiş bir kitaplık olan Lottie ile tasarlanan ilk animasyonlu emoji olan Partying Face emoji’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

WABetaInfo’ya göre, geliştirilmekte olan emojiler arasında Sevinç Gözyaşları ile Yüz, Yüksek Sesle Ağlayan Yüz, Ağlayan Yüz, Ağzı Açık Yüz, Kırmızı Kalp ve Ateş yer alıyor. Şirket, bu emojilerin anlık mesajlaşma uygulamalarının kullanıcıları arasında popüler olacağından emin.

Metaya ait mesajlaşma uygulaması, özelliği yönetmek için uygulama ayarlarında bir geçiş seçeneği sağlayabilir. Rapora göre WhatsApp, herhangi bir anlık mesajlaşma uygulamasındaki herhangi bir kullanıcının en sık kullandığı emojiler olabileceği için bu özel emojileri seçti.

Yeni özellik hala geliştirilme aşamasındadır ve WhatsApp Masaüstü beta’nın gelecekteki bir güncellemesinde piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Ek olarak, WhatsApp bu özelliği iOS ve Android için WhatsApp beta’nın gelecekteki güncellemelerinde sunmayı planlıyor.

WhatsApp, Android kullanıcıları için yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. Mesaj menüsü, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde yeniden tasarlanacaktır. Test edenler tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, iOS’ta bulunan içerik menüsünden açıkça etkilenen bir mesaj seçildiğinde görünen yeni bir menüyü ortaya çıkardı. Menü, halen geliştirme aşamasında olduğu için mevcut beta sürümünde henüz mevcut değil, ancak gelecekteki bir güncellemede yayınlanacak.

Yeniden tasarlanan mesaj menüsü şu anda geliştirme aşamasındadır ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde beta test kullanıcılarına sunulacaktır. WhatsApp, güncelleme için henüz bir çıkış tarihi onaylamadı. Yeniden tasarlanan menü, WhatsApp’ın uygulamanın yalnızca işlevselliğini değil görünümünü iyileştirme çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

Yorum yapın