WhatsApp Avatarları Tanıtıyor, İşte Nasıl Oluşturabileceğiniz – apk haber

Meta’nın sahibi olduğu sohbet uygulaması WhatsApp, Çarşamba günü platformda ‘avatarların’ kullanılabileceğini duyurdu. Kullanıcılar, milyarlarca saç modeli, yüz özelliği ve çeşitli saç stilleri, yüz özellikleri ve kıyafetlerden oluşan kıyafetler arasından seçim yaparak kendilerinin dijital bir versiyonunu oluşturabilirler.

WhatsApp kullanıcıları artık profil fotoğrafları olarak kullanmak için kişiselleştirilmiş avatarlar oluşturabilir veya bir dizi duygu ve eylemi yansıtan 36 özel çıkartma arasından seçim yapabilir.

“Bir avatar göndermek, duygularınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanın hızlı ve eğlenceli bir yoludur. Şirket, bir blog yazısında, gerçek fotoğrafınızı kullanmadan kendinizi temsil etmenin harika bir yolu olabilir, böylece daha özel hissettirir” dedi.

“WhatsApp’a avatarlar getiriyoruz! Artık avatarınızı sohbetlerde çıkartma olarak kullanabilirsiniz. Yakında tüm uygulamalarımızda daha fazla stil olacak” dedi Mark Zuckerberg.

WhatsApp, diğer özelliklerin yanı sıra aydınlatma, gölgeleme ve saç stili dokuları gibi stil geliştirmeleriyle avatarlarını geliştirmeye devam edeceğini onayladı. Şirket, bu güncellemelerin avatarları zaman içinde daha da iyi hale getireceğini belirtti.

WhatsApp’ta bir avatar nasıl oluşturulur?

Avatar özelliğini sadece iOS cihazımızda görebildik. WhatsApp, özelliği aşamalı olarak kullanıma sunuyor olabilir, ancak geniş çapta kullanıma sunulana kadar – Android cihazlar da dahil olmak üzere, iOS’ta nasıl avatar oluşturabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

  1. WhatsApp uygulamasını açın ve ardından Ayarlar’a gidin.
  2. Avatar’a ve ardından Avatarınızı Oluşturun’a dokunun.
  3. ‘Artık WhatsApp’ta Avatarlarla daha fazlasını söyleyin’ diyen yeni bir bilgi istemi açılır. Başlayın üzerine dokunun.
  4. Artık sonraki adımları takip edebilirsiniz; ten rengini, saç stilini, gözlüğü, kıyafeti ve daha fazlasını seçin.
  5. Avatarınızı özelleştirmeyi tamamladığınızda, tamam’a dokunun ve değişiklikleri kaydedin.
  6. Artık avatarınıza bağlı olarak çıkartmalara göz atabilir ve hatta bir profil fotoğrafı oluşturabilirsiniz.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın