Web3’Ün Kendi Kendini Koruyan Kripto Cüzdanları Için Kullanıcı Dostu Bir Yaklaşıma Ihtiyacı Var — İşte Nedeni Bu

KuCoin: Ortaklık Materyali

Bir zamanlar kripto ekosisteminde yalnızca teknik bir terim olan kendi kendine velayet, milyarlarca dolarlık bir kripto imparatorluğu olan FTX alevler içinde düştüğünde hızla ana sahneye çıktı. Uzun süredir devam eden ayı piyasası, bir zamanların önde gelen kripto borsalarından gelen iflas duyurularıyla birleştiğinde, kripto sahipliği farkındalığında ani bir artışı tetikledi.

FTX çöküşünün domino etkisi, kullanıcılara kriptodaki temel bir prensibi hatırlatan sert bir dersti: Anahtarlarınız değil, madeni paralarınız değil. FTX müşterilerinin varlıklarının gözetimi borsada olduğundan, kullanıcılar kendilerine ait olduğunu düşündükleri fonları çekmek istediklerinde sorunlarla karşılaşıyorlardı.

Merkezi borsa cüzdanları ve kişisel saklama

Farklı kripto ticareti biçimlerine anında erişim sağlamak için, borsa tarafından oluşturulan cüzdanlar, kripto varlıklarını kullanıcılardan uzakta depolama ve yönetme sorumluluğunu üstlenir. Sorumlulukla, fonların mülkiyeti de borsanın gözetimine geçer. Bu nedenle birden fazla uzman, kullanıcılara kriptoları üzerinde “gerçek mülkiyet” için varlıklarını kendi kendine emanet edilen bir cüzdanda tutmalarını tavsiye ediyor.

Bununla birlikte, mutlak bir gereklilik haline gelmeden önce kendi kendini koruyan kripto cüzdanlarının kitlesel bir şekilde benimsenmediğini görmenin bir nedeni vardı – kendi kendine saklama, kriptonun gerçekte nasıl çalıştığına dair belirli bir düzeyde anlayış gerektirir. Bu ilk adım, uzaydaki son gelişmelerin ardından daha acil konular ortaya çıkana kadar birçok kullanıcı için caydırıcı oldu.

İlk olarak, kullanıcıların bir e-posta ve şifre ile bir takas hesabı açmaktan farklı bir süreç olan kendi cüzdanlarını oluşturmaları gerekir. İkinci olarak, tohum ifadelerinin ve özel anahtarlarının önemini anlamaları gerekir. Ardından, diğer tüm cüzdanlardaki paralarını manuel olarak yeni cüzdana aktarmaları gerekir.

Kendi kendini koruyan kripto cüzdanları başlangıçta ortalama bir kripto kullanıcısı düşünülerek geliştirilmediğinden, kullanım kolaylığıyla tanınmazlar. Çoğu durumda, yeni bir blok zincirine entegrasyon, bazı teknik bilgilerin doldurulmasını gerektirir. Kişisel gözetim cüzdanlarının çoğunda, takas cüzdanlarında olduğu gibi hatasız bir onay adımı bulunmadığından, kullanıcılar bilinmeyen bir adrese para göndermekten bir yazım hatası uzaktadır.

Kendine velayet sorunları yeni çözümler doğurur

Ancak FTX fiyaskosunun ardından, kripto kullanıcıları artık bu sorumluluğu almaya ve kripto varlıklarının sahipliğini yeniden kazanmaya hevesli. İlgideki değişimi fark eden kripto endüstrisi de topluluğun ihtiyaçlarına yanıt vermek için çok çalışıyor.

Böyle bir çözüm, kripto borsası KuCoin tarafından başlatıldı. Mobil platformlarda ve bir tarayıcı uzantısı olarak bulunan KuCoin Cüzdan, kişisel saklama cüzdanlarının korumasını, borsa kullanıcılarının da tanıdık bulacağı, kullanımı kolay bir arayüzle birleştirmeyi amaçlıyor. KuCoin, cüzdan sahibinden başka kimsenin özel anahtarlara erişimi olmamasını sağlamak için sızma testi denetimi için Hacken ile birlikte çalıştı. Kripto varlıkları ve NFT’leri üzerinde tam kontrole sahip olan kullanıcılar, portföylerini birden fazla blok zincirinde tek bir pencerede yönetebilir.

Kapsamlı KuCoin ekosisteminden yararlanan kendi kendini yöneten KuCoin Wallet, Uniswap, ApeSwap ve OpenSea gibi merkezi olmayan uygulamalara verdiği destek sayesinde kullanıcıların Web3’ün her köşesinde çalışacak ücretsiz bir merkezi olmayan hesap oluşturmasına olanak tanır.

Resim_0

KuCoin Wallet, kendi kendine velayete geçişi kripto kullanıcıları için eğlenceli ve çekici hale getirmek için kısa bir süre önce, cüzdan sahiplerinin FIFA Dünya Kupası Katar 2022 sonuçlarını tahmin ederek 30.000 $ ödül kazanabilecekleri bir Dünya Kupası Galibi Tahminleri turnuvasını duyurdu. Etkinliğin ana amacı, kullanıcıları oyunların tadını çıkarırken nefsine hakim olma zihniyetine alıştırmaktır.

On yıllık geçmişine rağmen kripto, özellikle birincil hedefi olan paranın geleceğini yeniden tanımlama açısından hala gelişmekte olan bir endüstri olarak kabul edilebilir. FTX çöküşünün kripto endüstrisinin karşılaşacağı son kriz olmama ihtimali yüksek. Bununla birlikte, kendi kendine yeten cüzdanlar gibi topluluğun yeni keşfedilen ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı hareket eden kilit sektör oyuncuları, ekosistemin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde büyümesine ve olgunlaşmasına yardımcı olacaktır.

Materyal, Kucoin ile ortaklaşa sağlanır

Feragatname. Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü desteklememektedir. Ulaşabildiğimiz tüm önemli bilgileri sizlere aktarmayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu üstlenmeli, bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorum yapın