Web3 Topluluğu, Başarılı Bir Gamefi Projesi Için Ipuçları Paylaşıyor

GameFi alanı, oyuncuları yeni bir oyun paradigmasına çekme yolculuğuna devam ederken, topluluk üyeleri, olgun bir GameFi projesinin başarılı olması için ihtiyaç duyduklarını düşündükleri şeyleri paylaştı.

Bir Reddit kullanıcısı, GameFi projelerinin finansman sağlayacak balinalar da dahil olmak üzere birkaç hedef kitleye hitap etmesi gerektiğini öne sürdü; çoğunlukla çocuklar ve gelişmekte olan ülkelerden gelen insanlar; ve eğlenmek için oynayanlar, oyun için iyi yorumlar bırakacaklar.

Başka bir topluluk üyesi, alanın itibarını iyileştirme ihtiyacına dikkat çekti. Redditor’a göre, bazıları GameFi’yi bir aldatmaca olarak görüyor ve bunun değiştirilmesi gerekiyor. Ayrıca topluluk üyesi, GameFi projelerinin ödül olarak yüksek ödül havuzlu e-spor yarışmaları düzenlemesinin yardımcı olacağının da altını çizdi.

Bu arada bir kullanıcı, olgunlaşmış bir GameFi projesinin tokenını oyuncular için alakalı hale getirmenin bir yolunun olması gerektiğini söyledi. Bu, daha fazla kullanım durumunun eklenmesi gerektiğini gösterir. Ek olarak, kullanıcı, tokenler için merkezi olmayan finans likidite madenciliğinin entegre edilmesini de önerdi.

Oyun oynamanın temellerine geri dönersek, başka bir topluluk üyesi, GameFi projelerinin odaklanması gereken en önemli faktörün oyunu eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek olduğuna inanıyor, bu da kullanıcıların “her gün” geri gelmesini sağlayacak.

İlişkili: Big Time ve diğer Web3 oyunları, ilk GAM3 ödüllerinde altın madalyayı evine götürüyor

Bazı oyuncular GameFi’ye karşı olsa da, yakın zamanda yapılan bir anket, bazılarının kendilerine Bitcoin (BTC) gibi kripto para kazanma fırsatları verildiğinde daha fazla blockchain oyunu oynamaya istekli olduğunu gösterdi. Anket ayrıca, daha fazla oyuncunun, oynanamayan jetonlar kazanmaktansa oynarken BTC kazanmakla ilgilendiğini gösterdi.

Yorum yapın