Web3 Oyunu Dogamí Toplam 14 Milyon $ Fon Sağladı

Cointelegraph’a 12 Aralık’ta yapılan bir basın açıklamasına göre, değiştirilemez token (NFT) evcil hayvan refakatçilerini içeren artırılmış gerçeklik mobil oyunu DOGAMÍ, 14 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansmanı turunu tamamladı. Web3 mobil oyun şirketi, Ocak 2022’de endüstri liderlerinden ilk olarak 6 milyon $ güvence altına aldıktan sonra VC şirketi XAnge liderliğinde 7 milyon $ topladı.

80’den fazla ülkede topluluk üyeleri bulunan DOGAMÍ, çok kanallı giyim perakendecisi GAP ile yaptığı işbirliğiyle şimdiden 12.000 NFT köpek avatarı ve 12.000 NFT köpek aksesuarı sattığını belirtti.

Şirket ayrıca, kullanıcıların DOGAMÍ evreninde “NFT yavrularını” keşfetmelerine ve onlarla etkileşime girerken DOGA kripto para birimi kazanmalarına olanak tanıyan ilk mobil uygulaması “DOGA House”u da piyasaya sürdü.

İlgili: Sıradan oyuncular için daha ödüllendirici deneyimler sunmak için blok zincirinden yararlanma

Devam eden ayı piyasasına rağmen, Web3 ve blockchain tabanlı oyunlar, projeleri için fon sağlamaya devam ediyor. Analitik hizmet DappRadar, FTX’in ani çöküşüne ve bunun Web3 ekosistemi üzerindeki olumsuz kademeli etkisine rağmen, “blockchain oyunlarının Kasım ayında 320 milyon doları aştığını” paylaştı.

27 Kasım’da Cointelegraph, Web3 oyun yayıncısı Fenix ​​Games’in blockchain oyunlarını satın almak, yatırım yapmak ve dağıtmak için 150 milyon dolar fon topladığını bildirdi.

Yorum yapın