Warner Music, Polygon Ve Lgnd, Web3 Müzik Platformunu Başlatmak Için Ortak Oldu

E-ticaret ve etkileşimli platform oluşturucu LGND, LGND Music adlı bir Web3 müzik platformu oluşturmak için blockchain ağ geliştiricisi Polygon ve küresel eğlence şirketi Warner Music Group ile çok yıllı bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ocak 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan LGND Music, “tescilli bir oynatıcıdaki herhangi bir blok zincirinden dijital koleksiyon parçalarını” destekleyen bir müzik ve koleksiyon ürünleri platformu olacak şekilde tasarlandı, böylece kullanıcıların dijital koleksiyonlarını hareket halindeyken çalmalarını mümkün kılıyor.

Ortaklık, seçkin Warner Music Group sanatçılarının hem uygulama hem de masaüstü platformlarında dijital koleksiyon parçaları piyasaya sürmesine olanak tanıyacak. İçerik oluşturucular ayrıca özel içerik ve seçilmiş deneyimler aracılığıyla hayran kitleleriyle etkileşime geçebilecek. Platform, Polygon üzerine inşa edilecek ve daha düşük gas ücretleri ve daha hızlı işlemler sunacak.

LGND Music, müzik koleksiyoncularının dijital varlıkların tam mülkiyetine dayalı merkezi olmayan bir ekosisteme katılmasını mümkün kılan çeşitli özellikler sunmayı planlıyor. Şirkete göre, “platformun kullanıcıları ayrıca müzik jetonları satın alabilecek ve tamamen sahip olabilecek ve bir koleksiyon oluşturarak dijital koleksiyonlara kolayca başlayabilecek” ve kripto para birimlerine aşina olmayan kullanıcılar için bile kullanımı kolay olacak. dijital koleksiyon.

İlişkili: Animoca Brands, müzik metaverse oyun platformunda çoğunluk hissesini güvence altına alıyor

Müziğin Web3 ekosistemine entegre olma potansiyeli umut verici görünüyor ve müzisyenler bir süredir izleyicilerini sadık topluluklara dönüştürmek için değiştirilemez jetonların gücünden yararlanıyorlar.

Web3 müzik platformları, potansiyel olarak müzik endüstrisini altüst edebilir ve içerik oluşturucular ve sanatçılar için yenilik yapma ve içeriklerinden para kazanma konusunda yeni fırsatların kilidini açabilir. Goldman Sachs, küresel müzik endüstrisinin 2030 yılına kadar 131 milyar dolar değerinde olabileceğini ve bunun önemli bir kısmının Web3 ortamlarına entegre edilebileceğini tahmin ediyor.

Warner Music Group’un LGND Music’i oluşturmak için yaptığı son işbirliği, seçkin müzik sanatçılarının NFT pazarında hayran kitlelerini oluşturmalarına ve genişletmelerine olanak sağlamak için OpenSea ile bir ortaklık duyurduktan aylar sonra geliyor.

Yorum yapın