Varlık Yönetimi Firmalarında Nasıl Erik Bir Işe Girebileceğiniz Aşağıda Açıklanmıştır

Bu münferit bir vaka değil ve yatırım fonu endüstrisine katılmak isteyen birçok iş adayı var. Yatırım fonu (MF) endüstrisinden İnsan Kaynakları (İK) uzmanları, bu işe alım eğilimini destekleyecektir. “Bu adaylar, CA için okurken finansal piyasaları incelemeye başlayan ve portföylerini oluşturan adaylardır. CA’ların bize portföylerini veya farklı hisse senetlerine ilişkin örnek olay incelemelerini gönderdiği ve bunları fon yöneticileriyle görüşmek istediği talepler alıyoruz. Edelweiss AMC İnsan Kaynakları Başkanı Manoj Chaudhary, “Bu tür adaylar, yalnızca özgeçmişlerini gönderebilecek olanlara göre kesinlikle tercih ediliyor” dedi.

Bir yatırım fonu şirketinin anatomisi

Tam Resmi Görüntüle

Bir yatırım fonu şirketinin anatomisi

Yatırım araştırması, MF endüstrisinde kariyer yapmak isteyen kişilerin bakabileceği seçeneklerden biridir. Bu makalede, Mint size bir MF şirketindeki farklı rolleri, bu rollerde işe alınmak için gereken nitelikleri ve teklif edilen maaşları açıklamaktadır.

Ortaya çıkan roller

Çevrimiçi ürün satmak için önemli bir satış kanalı haline geldiğinden, dijital iş ve pazarlama rollerinin şu anda AMC’lerde kazançlı pozisyonlar arasında olması doğaldır. Çoğu AMC’de ayrı bir dijital iş ekibi var ve sektör uzmanlarına göre şu anda maksimum iş bu alanda.

Bununla birlikte, daha küçük olanlarda genellikle harici bir ajansın desteğiyle dijital iş dikeyine yön veren bir veya iki kişi olduğundan, bu daha büyük AMC’lerle sınırlı olabilir.

Şu anda maksimum kayıp uyum departmanında. Bunun nedeni, Sebi’nin Ocak ayında yürürlüğe giren yönetişim riski ve uyumluluk konusundaki düzenlemelerini sıkılaştırmasına bağlanabilir. “AMC’lerin artık bir mütevelli heyetine ve risk görevlisine sahip olması gerekiyor ve AMC’nin büyüklüğüne bağlı olarak risk yönetimi ekibinin de güçlendirilmesi gerekiyor. Sektör riski hiçbir zaman beslemediğinden ve bu yeni bir olgu olduğundan, risk yönetimi profilleri için yetenek havuzu sektörde mevcut değildir. Bu durumda, uyumluluk ekiplerindeki kişiler ek görevi üstleniyor veya uyumluluktan riske geçiyor. Adını vermek istemeyen küçük ölçekli bir AMC’nin CEO’su Mint’e verdiği demeçte, uyumdaki ortalama maaşların hala yeterince kazançlı olmaması nedeniyle, çalışanlar ek baskıyı almaya istekli değiller.

Bu karmaşayı kontrol altına almak için uyum kapsamındaki alt ve orta düzey pozisyonlardaki maaşlar son bir yılda %50’ye varan oranlarda artırılmıştır.

Bir risk yönetimi ekibi için zorunlu gereklilik Nisan ayında geldi ve bu nedenle şu anda AMC’lerin aktif olarak işe aldığı rollerden biri bu. Risk yönetimi konusunda önceden deneyime sahip orta-kıdemli profesyoneller, bu tür roller için istenen adaylardır. CA’lar ve CS’ler derecelerine göre yönetişim risk yönetimi alanında bir iş bulabilirken, kariyer ilerlemeleri için risk sertifikası almaları tavsiye edilir. “İlgili adaylar, özellikle CS ve CA’lar, çok yönlü bir risk uzmanı olmak için kurumsal risk alanında PRMIA (Professional Risk Managers’ International Association) sertifikası alabilirler. Uygun deneyime sahip bir yabancı sektöre girdiğinde, fon kuruluşları bu alandaki uzmanlıkları sınırlı olduğu için CS’yi işe almaya pek hevesli olmayacak” dedi.

Kim işe alınır

AMC’lerdeki işe alımların çoğu, işletme okullarının yatırım analizi, satış ve pazarlamadaki roller için yerleştirmeleri aracılığıyla gerçekleşir. İşletme okulları arasında, özellikle araştırma ve yatırım rolleri için 1. kademe kolejlerden gelen öğrenciler tercih edilmektedir.

“Araştırma analisti rolleri için, profesyonel olarak kalifiye CA/CFA veya tier-1 enstitüsünden MBA derecesine sahip adaylar arıyoruz, yatırım riski yönetimi için ise bu niteliklerin yanı sıra FRM (Financial Risk Manager) sertifikası da gerekiyor.” dedi Axis Yatırım Fonu İK Başkanı Himanshu Misra.

ICICI Prudential AMC İK başkanı Nikhil Bhende de bir adayın sahip olması gereken niteliklerin aynılarını listeledi. “Ya yüksek dereceli enstitülerden finans uzmanlığı alanında MBA derecesine sahip adayları ya da analist rollerinde CA’ları işe alıyoruz” dedi.

AMC’lerdeki araştırma ekibinin sınırlı gücü göz önüne alındığında, doğrudan araştırma analisti rollerinde işe alım sık değildir. Yatırım araştırmasında kariyer yapmak isteyen adaylar, ürün geliştiricileri olarak başlamayı düşünebilirler. Chaudhary, “Pek çok insan, üründen yatırım işlevlerine kadar kariyer ilerlemesi arar,” dedi. Bunun nedeni, bir ürün geliştiricinin mevcut ve yeni ürünler hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olmasıdır, çünkü onlar, konumlandırmadan ürüne ilişkin bir dizi işlevden sorumludurlar. satış konuşmasını ve ürün dokümantasyonunu ve raporların bakımını oluşturmak ve dolayısıyla dahili iş ilanları yoluyla yatırım rollerinde ilerlemek için gerekli beceri setine sahip olmak.

Nippon India MF, fırsat eşitliği sağlayan bir işveren olduğunu iddia ediyor ve aktif olarak 2. ve 3. MBA kolejlerinden adayları da işe alıyor. “1. kademe MBA kolejlerinden niteliklere sahip olmak avantajlı olsa da, bu bizim için sınırlayıcı bir faktör değil. Nippon Hindistan Yatırım Fonu CHRO’su Rajesh Derhgawen, “Geçmişte, MCom derecesi olan ancak sektörde yükselmeye çalışan adayları işe aldık” dedi.

Satış rollerinde işe almak için gereken nitelikler arasında finans, ticaret veya pazarlama alanlarında yüksek lisans mezunları yer alır. Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Enstitüsü (NISM) VA sertifikası sahipleri diğer adaylara göre avantajlıdır. NISM sertifikası yalnızca doğrudan müşteriyle yüz yüze olan satış rolleri için zorunlu olsa da, neredeyse tüm büyük AMC’ler bunu tüm rollerde işe alım için zorunlu bir gereklilik haline getirmiştir.

Satış departmanı, perakende satış, kurumsal satış, iş geliştirme gibi farklı roller barındırsa da; Bu farklı roller için işe alım sırasında nitelikler ve beceriler açısından temel gereksinimler büyük ölçüde aynıdır. “Birkaç seçilmiş rol için küçük farklılıklar olacak. Örneğin, bir iş geliştirme veya kilit ilişki rolü için, yeni büyüme fırsatları aramak ve stratejik ortaklıklar kurmak için dışarı çıkabilen bir kişi arıyoruz. Temel kanal satış rolleri ise ürünleri müşterilere satmaya odaklanır. Tutku, açlık ve dürtü açısından tutum, ortalama bir adayı yüksek performanslı bir adaydan ayırır,” dedi Chaudhary.

Maaşlara gelince, yatırım ve araştırma profesyonelleri AMC’lerde en yüksek maaşlara sahiptir, bunu risk yönetimi ve pazarlama izlemektedir (tabloya bakınız).

CFA’ların rolü

İşe alımlar sırasında, CFA sözleşmeleri analist veya yatırım araştırması rolleri için değerlendirilirken avantaj elde eder. Derhgawen, bunun gibi niteliklerin bir adayın profilini güçlendirdiğini söyledi. “Bu (CFA sertifikası), adayı/çalışanı rollerinde daha iyi performans gösterecek şekilde daha yetenekli veya donanımlı hale getirmede değer katıyor” dedi.

CFA programı, portföy araştırması, servet planlaması, yatırım türleri ve varlıkları değerlendirmenin temellerini titizlikle test eden üç düzeyde sınav içerir. CFA sertifikası, yatırım araştırması veya analist rollerinde işe alım için aranan niteliklerden biridir.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Anil Ghelani, “MF endüstrisinde, bir kişi bir fon yöneticisi veya bir CIO (baş yatırım yetkilisi) için işe alındığında, ilk uğrak noktası adayın bir CFA sözleşmesi sahibi olması gerektiğidir,” dedi. pasif yatırımlar ve ürünler, DSP Yatırım Yöneticileri.

Ancak, bu profesyonel sertifikasyonu bu kadar arzu edilir kılan nedir?

CFA Enstitüsü Hindistan Başkanı Arati Porwal, “CFA programı adayları T-biçimli becerilerle donatıyor, bu da onların geniş bir beceri yelpazesine ve aynı zamanda endüstri ve araçları hakkında derinlemesine bilgiye sahip oldukları anlamına geliyor” dedi.

Kendisi de bir CFA tüzüğü olan Ghelani, daha derin bilgi sağlamanın yanı sıra, CFA programının güçlü bir etik temeli üzerine inşa edildiğini söyledi. “Üç düzeydeki CFA programının temel bileşeni, yatırımcıları her zaman ilk sıraya koyacak profesyonelleri işe almak için saatin ihtiyacı olan etiktir” dedi.

Mint’in konuştuğu tüm AMC’lerin İK Başkanları, CFA seviye 1’i temizleyen on bir adayın AMC’lerde işe alınmaya değer olduğunu söyledi.

CFA’ların yalnızca bir AMC’deki yatırım rolleri için değil, aynı zamanda ürün geliştirme, bayiler, risk yönetimi ve satış gibi her türlü diğer işlevler için işe alındığı belirtilmelidir. Aslında, MF endüstrisindeki satış profesyonellerinin yatırımlar ve MF’ler hakkında uygulanabilir teknik bilgiye sahip olması gerektiğinden, CFA’lar satış departmanında kilit bir rol oynar.

“MF endüstrisindeki satış rolleri, ilişki satışlarından yatırım satışlarına kaydı. AMC’lerde CFA’ların baş satış departmanlarını görmek yaygın bir durumdur,” dedi Ghelani.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın