Vaishnaw, Sundar Pichai Dijital Ekonomi, Yapay Zeka Kullanımı, Sorumlu Teknoloji Düzenlemelerini Konuşuyor – apk haber

Birlik bakanı Ashwini Vaishnaw Pazartesi günü Hindistan’ın UPI sisteminin başarılı olduğunu ve başlangıç ​​​​ekosisteminin daha küçük şehir ve kasabalardan yetenek kazanmak için yakında II. ve III. kademe şehirlere götürüleceğini söyledi. “UPI ödeme sistemi, sağlık, lojistik ve farklı sektörler için geliştirmeye devam edeceğimiz başarılı ve benzeri bir dijital platform. Bu küçük şehirlerden ve kasabalardan birçok yeteneğin çıktığını gördüğümüz için başlangıç ​​​​ekosistemini 2. ve 3. kademe şehirlere taşıyacağız, bu yüzden bunu kanalize etmeye çalışacağız” dedi.

Vaishnaw, Hindistan için Google’ın sekizinci baskısında konuşuyordu ve burada en son Ağ Hazırlık Endeksi 2022’de Hindistan’ın Yapay Zeka yetenek konsantrasyonunda birinci sırada yer aldığından bahsetti. “Bunu çok istikrarlı ve kapsamlı yasal ve düzenleyici ekosistem aracılığıyla kanalize etmek istiyoruz” dedi.

Ayrıca, AI’nın Hindistan’ın teknoloji tabanlı büyümesinde önemli bir rol oynayacağını ve tarım gibi önemli bir fark yaratacağı birkaç alan olduğunu belirtti. Ona göre, bu aynı zamanda ülkedeki dil bariyerini kırmada ve “piramidin en altındaki insanlar için krediyi erişilebilir hale getirmede rol oynadı, bu büyük bir görev olacak”.

BT bakanı ayrıca Başbakan Narendra Modi’nin vizyonunun, dijital olarak güçlendirilmiş bir toplumun kapsamlı bir yasal çerçeveye sahip olması gerektiği ve bu nedenle hükümetin Telekom Yasası, Dijital Veri Koruma Yasası ve Dijital Hindistan Yasası üzerinde çalıştığını belirtti. .

“Teknoloji, zorlukların yanı sıra yeni fırsatlar da getiriyor. Teknoloji adaptasyonunun hızlı, veri maliyetinin düşük olduğu Hindistan’da, böyle bir senaryoda, Hindistan’ın ihtiyaçlarına uygun ve kendi gerçekliğimiz etrafında inşa edilmiş yasal ve düzenleyici bir yapıyı nasıl oluşturacağız… ve bu şekilde çalışıyoruz.” diye ekledi bakan.

Bahsedilen kanun tasarılarının üç yatay olduğunu ve bunların üzerinde “çok sayıda küçük sektör odaklı modüler düzenleme” olacağını söyledi.

Google etkinliğinde Vaishnaw ayrıca şunları söyledi: “Tüm bu faturaları yerine getirdiğimizde, bu, bazı kamuya açık veri kümelerini kullanabileceğimiz sağlam bir çerçeve oluşturacak ve bunları kullanacağız ve teknolojinin gücünden yararlanarak daha iyisini sağlamak için çözümler ve hizmetler.”

Ancak, birkaç endüstri uzmanı söyledi Haber18 Yapay zekanın kullanılması Hindistan’ın dijital misyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olsa da, ülkenin doğru kullanımını sağlamak için yine de yapay zekaya özgü bir yasal çerçeveye ihtiyacı olacaktır. Şu anda Hindistan’da böyle bir çerçeve yok, ancak hükümetin muson mevsimi sırasında Dijital Kişisel Verilerin Korunması ve Telekom faturalarını getirmesi bekleniyor.

Table of Contents

Hindistan için AI

Pazartesi günü Delhi’de gerçekleşen etkinlikte, Google’ın ana şirketi Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai, teknolojinin sorumlu düzenlemelere ihtiyacı olduğunu ve ülkelerin vatandaşları en iyi şekilde nasıl koruyacaklarını düşünmelerinin önemli olduğunu söyledi. “Yapıcı bir şekilde etkileşim kuruyoruz ve sahip olacağı ölçek ve teknoloji liderliği göz önüne alındığında, Hindistan’ın burada oynayacağı bir liderlik rolü var.”

Bununla birlikte, Google’ın planlarından bahsederken, fikrin, teknoloji devinin, tamamen bilgi arayan insanlara hizmet etmek olan şirketin temel misyonuna uyacak yapay zekayı nerede kullanabileceğini bulmak olduğunu söyledi.

“Misyonumuzun en önemli kısımlarından biri, Google’ı evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirmektir. Sunabileceğimiz dil sayısını artırmak için yapay zekayı giderek daha fazla kullanıyoruz ve yakın zamanda 9 Hint dili ekledik. Şimdi, daha fazla kişinin erişebilmesini sağlamak için binlerce dilde bilgi getirebilen güçlü bir yapay zeka modeli üzerinde çalışıyoruz” diye ekledi Google CEO’su.

Daha sonra, Google blog gönderisinde Pichai, “Hindistan’a geri dönmenin her zaman özel olduğunu” ve bunun aynı zamanda CEO’nun “Hindistan’ın dijital geleceğini ilerletmeye yardımcı oluyoruz” yeni yolları paylaşmak istemesinden kaynaklandığını vurguladı.

“Buna, dünyanın en çok konuşulan 1.000 dilini çevrimiçi hale getirme ve insanların bilgiye erişmesine yardımcı olma küresel çabamızın bir parçası olarak, konuşma ve metin genelinde 100’den fazla Hint dilini işleyebilecek tek, birleşik bir AI modeli oluşturma çabalarımız da dahildir. bilgileri tercih ettikleri dilde Ayrıca, IIT Madras ile birlikte sorumlu yapay zeka için yeni, çok disiplinli bir merkezi destekliyoruz” notu düşüldü.

Etkinlik sırasında, Google’ın uçtan uca güvenlik yetenekleri ve ayrıca hizmetlerini kullanırken kullanıcıların güvende olmasını sağlamak için Mandiant adlı bir yazılım şirketiyle ortaklık kurduğu söylendi. Google’da gizlilik, emniyet ve güvenlikten sorumlu Başkan Yardımcısı Royal Hansen, etkinlik sırasında çevrimiçi güvenliği sağlamak için teknoloji devinin aynı zamanda kullanıcı farkındalığına yatırım yaptığını, yerel topluluğu desteklediğini ve beceriye öncelik verdiğini söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın