Usdc Düzenleyicisi Circle, Concord Ile Spac Birleşmesini Sonlandırdı

USD Coin (USDC) ihraççısı Circle, 5 Aralık’ta özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Concord Acquisition ile önerdiği birleşmenin karşılıklı olarak feshedildiğini duyurdu. Anlaşma, 4,5 milyar dolarlık bir ön değerleme ile Temmuz 2021’de duyuruldu ve daha sonra Şubat 2022’de Circle’ın değerlemesi 9 milyar dolara çıktığında değiştirildi. USDC, 43 milyar dolarlık piyasa değeriyle şu anda dolaşımdaki ikinci en büyük stabilcoin.

Anlaşmaların şartlarına göre, Concord’un işlemi tamamlamak veya uzatma için bir hissedar oyu istemek için 10 Aralık’a kadar süresi vardı. Ancak, görünüşe göre Concord bunun yerine zaman sınırını aşmayı seçti. Circle CEO’su Jeremy Allaire’in söylediği gibi:

“Concord güçlü bir ortak oldu ve bu süreç boyunca katma değer sağladı ve Bob Diamond ile daha geniş Concord ekibinin tavsiye ve desteğinden yararlanmaya devam edeceğiz. Önerilen işlemin zaman aşımına uğraması bizi hayal kırıklığına uğrattı; ancak halka açık bir şirket olmak, Circle’ın güven ve şeffaflığı geliştirmeye yönelik temel stratejisinin bir parçası olmaya devam ediyor ve bu hiç bu kadar önemli olmamıştı.”

Circle ayrıca, “2022’nin üçüncü çeyreğinde, 274 milyon dolarlık toplam gelir ve rezerv faiz geliri ve 43 milyon dolarlık net gelirle kârlı hale geldiğini” yineledi. Şirketin şu anda sınırsız nakit parası 400 milyon dolardır.

Paydaşlar, anlaşmanın sonuçlarının ardındaki nedeni doğrudan belirtmese de, devam eden kripto kışı birçok şirketin değerlemelerinde aşağı yönlü revizyonlara yol açtı. Bunun da ötesinde, SPAC birleşmeleri de kötü performans gösterdi ve IPOX SPAC endeks karşılaştırması, Şubat 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından beri %40’ın üzerine düştü. Aynı şekilde, İsrail kripto para borsası eToro, aşağı yönlü bir revizyonun ardından bu Temmuz ayında 10 milyar dolarlık SPAC birleşmesini sonlandırdı. değerlemesine.

Yorum yapın