Uçak Modu Açıkken Wi-Fi’yi Etkinleştirmek İster misiniz? Android 13 Şimdi Bunu Yapmanıza İzin Verecek – apk haber

Android 13, akıllı telefonlarında uçuş modunu veya uçak modunu etkinleştiren kişiler için kullanışlı olabilecek kullanışlı bir seçeneğe kavuşuyor. Yeni Android sürümü, uçuş modunu etkinleştirdiğinizde bile Wi-Fi’yi açık tutma yeteneği getiriyor.

Android 13, küçük bir kullanıcı grubu için hala mevcut, ancak yeni işletim sisteminin bu özelliği alması olumlu bir işaret. Bildiğiniz gibi, Android telefonlar sürüm 11’den bu yana insanların uçuş modunda Bluetooth’u etkinleştirmesine izin verdi, bu da onların akıllı saatler ve Bluetooth kulaklık/kulaklık kullanmasına olanak tanıyor.

Benzer şekilde, 13 sürümünde çalışan Android telefonlar Wi-Fi’yi etkin tutma seçeneğine sahip olacak. Bu özellik, uçak içi Wi-Fi hizmetine bağlı olduğunuzda ve telefonun bağlantısı uçuş modunda engellenmişken ağı kullandığınızda kullanışlı olabilir.

Uçak Modunda Wi-Fi Nasıl Etkinleştirilir

– Git Ayarlar telefonunda

– Tıklamak Ağ ve İnternet

– Olanak vermek Uçak mod

– Şimdi geri dön Ağ ve İnternet

– Telefonunuzun Wi-Fi’sini açın

Android 13, bu özelliği varsayılan olarak etkinleştirir. Böylece, cihazın uçuş modunu bir sonraki açışınızda, Wi-Fi’yi açık tutacaktır. Bu özelliği kendimiz bir Android 13 telefonda denedik ve burada verildiği gibi çalışıyor.

Android 13, Android 12’ye kıyasla minimum tasarım değişikliğiyle çok sayıda özelliğe sahiptir. Google, Android 13’ü Ekim ayında Pixel 7 serisiyle resmen tanıttı ve şimdiye kadar yeni sürümün diğer uyumlu Pixel cihazlarda, Samsung Galaxy telefonlarda çalıştığını gördük. OnePlus modelleri ve birkaç tane daha.

Google, Android 13 benimseme oranını henüz açıklamadı, ancak rakamın çift haneli işareti aşmasının pek olası olmadığını varsaymak güvenli. Buna kıyasla iOS, bu yılın başlarında iPhone 14 serisiyle çıkışını yapan yeni iOS 16 sürümüyle yüzde 60’lık benimseme oranını geçti.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın