Twitter, Twitter Blue’yu Apple Kullanıcıları İçin Daha Yüksek Fiyatla Yeniden Başlatacak – apk haber

Twitter Inc, abonelik hizmeti Twitter Blue’nun yenilenmiş bir sürümünü Pazartesi günü Apple kullanıcıları için daha yüksek bir fiyatla yeniden başlatacak, şirket Cumartesi günü bir tweet’te söyledi.

Şirket, kullanıcıların tweet’leri düzenlemesine, 1080p videolar yüklemesine ve hesap sonrası mavi onay işareti almasına olanak tanıyan yenilenmiş hizmete web üzerinden ayda 8 ABD doları, Apple iOS aracılığıyla ayda 11 ABD doları karşılığında abone olabileceklerini söyledi.

Twitter, Apple kullanıcılarının neden web’deki diğerlerinden daha fazla ücretlendirildiğini açıklamadı, ancak şirketin App Store’da alınan ücretleri dengelemenin yollarını aradığına dair basında çıkan haberler var.

Twitter, sahte hesapların mantar gibi çoğalmasıyla duraklatmadan önce, ilk olarak Kasım ayı başlarında Twitter Blue’yu başlatmıştı. Daha sonra 29 Kasım’da yeniden başlatılması planlandı, ancak ertelendi.

Twitter’ı Kasım ayında 44 milyar dolara özel alan Elon Musk, geçen ay bir dizi tweet’te Apple ile ilgili çeşitli şikayetleri sıralamıştı, buna iPhone üreticisinin uygulama içi satın almalar için yazılım geliştiricilerden aldığı %30’luk ücret de dahil.

Daha sonra Apple’ı Twitter’ı uygulama mağazasından engellemekle tehdit etmekle suçladı ve ayrıca iPhone üreticisinin sosyal medya platformunda reklam vermeyi durdurduğunu söyledi.

Ancak, Apple CEO’su Tim Cook ile bir sonraki görüşmenin ardından, Twitter’ın Apple’ın uygulama mağazasından kaldırılmasıyla ilgili yanlış anlaşılmanın çözüldüğünü tweetledi.

Hem Twitter hem de Apple, Reuters’in yorum talebine yanıt vermedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın