Twitter Takipçi Düşüşünüzü mü Görüyorsunuz? Yalnız değilsin: İşte Nedeni

Son güncelleme: 01 Aralık 2022, 18:33 GSS

Musk, botları kaldırma sözüne göre hareket etmeye başladı

Musk, botları kaldırma sözüne göre hareket etmeye başladı

Twitter milyonlarca spam/bot hesabı barındırmakla suçlanıyor ve Musk bunları temizlemek istiyor, bu da takipçilerinizin düşebileceği anlamına geliyor.

Elon Musk, bu yıl Twitter’ı satın alma anlaşmasını tamamlamadan önce, istenmeyen e-postalar tartışmaların başında geliyordu. Ve şimdi Musk, spam bot hesaplarını platformdan kaldırmayı kendine misyon edindi.

Bu nedenle, Twitter’daki insanları önümüzdeki haftalarda takipçi sayılarında düşüş görebilecekleri konusunda uyardı. Buradaki tweet’i, Twitter’ın birçok spam hesabını temizlediğini iddia ediyor, bu da kullanıcıların takipçi sayısında düşüş görebileceği anlamına geliyor. Bu faaliyetin ne kadar süreceğini söylemedi, ancak tasfiyenin birkaç hafta süreceğini varsaymak en iyisidir.

Musk temelde platformdan spam ve botların kaldırılmasını içeren Twitter 2.0 üzerinde çalışma sözünü yerine getiriyor. Twitter, devralınmasından bu yana, üst düzey yöneticilerin kovulmasıyla ve birçok çalışanın ofise rapor vermesi ve sıkı teslim tarihlerinde işi bitirmesi veya itlafla yüzleşmesi ile bir tür altüst oldu.

Twitter’ın Musk ile olan anlaşması da, spam/bot sayısını platformda paylaşma konusundaki tereddütleri nedeniyle pazarlık konusuydu. Twitter, platformdaki hesapların yüzde 5’inden daha azının muhtemelen sahte olduğunu iddia etmişti, ancak tartışmalar sırasında asla kesin rakamı vermiyordu.

Musk meseleleri halletmeye ve anlaşmayı anlaşılan ilk fiyattan sonuçlandırmaya karar vermeden önce durum mahkeme salonuna kadar gidiyordu.

Artık odağı Twitter’a ve operasyonlarına kaydığına göre Musk, bir sosyal medya şirketi yönetmenin altında yatan unsurları çözüyor gibi görünüyor. Geçenlerde Apple’ı App Store’da barındırmak için yüzde 30 Apple vergisi almakla suçlayarak almaya karar verdi. Musk ve Tim Cook arasında bir kavga yeni başlamıştı, ancak görünüşe göre her iki şirket de bir konuşma yaptı ve tüm yanlış anlamaları çözdü.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın