Twitter Rakibi Mastodon, Musk’ın Devralmasından Sonra 2 Milyondan Fazla Kullanıcıya Hitap Etti – apk haber

Mastodon, Elon Musk ile birlikte Twitter'ın maskaralıklarından yararlanıyor mu?

Mastodon, Elon Musk ile birlikte Twitter’ın maskaralıklarından yararlanıyor mu?

Mastodon, Ekim ve Kasım ayları arasında aylık yaklaşık 300.000 aktif kullanıcıdan gazetecileri, siyasi figürleri, yazarları, aktörleri ve kuruluşları içeren 2,5 milyona sıçradı.

Merkezi olmayan sosyal medya platformu Mastodon, Elon Musk’ın mikro blog platformu Twitter’ı devralmasının ardından 2 milyondan fazla aboneye ulaştı.

Mastodon, Pazartesi günkü bir blog yazısında, Ekim ve Kasım ayları arasında gazeteciler, siyasi figürler, yazarlar, aktörler ve kuruluşları içeren aylık yaklaşık 300 bin aktif kullanıcıdan 2,5 milyona sıçradığını söyledi.

16 Aralık’ta Twitter, Elon Musk’ın özel jetinin halka açık uçuş yolu verilerini yayınlayan ve daha önce mikro blog platformundan askıya alınan @ElonJet’in yeni kaydedilen Mastodon hesabına bir bağlantı paylaştıktan sonra Mastodon’un @joinmastodon hesabını askıya aldı. kendisi.

Sosyal medya platformu ayrıca, kullanıcıların @ElonJet hesabıyla tamamen ilgisiz olanlar da dahil olmak üzere herhangi bir Mastodon sunucusuna giden bağlantıları tweetleyemedikleri ve bağlantıların “potansiyel olarak zararlı” olarak tanımlandığını iddia eden bir hata mesajı gösterdiğine dair raporlar aldı.

Sosyal medya platformu, “Mastodon olarak, siz ve izleyicileriniz arasında bir aracı olması gerekmediğine ve özellikle gazetecilerin ve devlet kurumlarının halka ulaşmak için özel bir platforma güvenmemeleri gerektiğine inanıyoruz.”

“Ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımımız, herkesin bir sosyal medya platformunu tamamen kendi altyapısı üzerinde, tamamen kendi kontrolü altında çalıştırırken, küresel bir merkezi olmayan sosyal ağa bağlanmasını sağlıyor” diye ekledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın