Twitter Kullanıcıları, Alameda’nın Eski Ceo’su Caroline Ellison’ın New York’ta Görüldüğünü Iddia Ediyor

Eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison’ın New York’ta Manhattan’daki bir kafede çekilmiş bir fotoğrafı Twitter’da dolaşıyor.

4 Aralık’ta Twitter’da Ellison’ı Manhattan’daki Ground Support Cafe’de kahve sipariş ederken gösteren iki fotoğraf dolaşmaya başladı.

FTX ve Alameda yöneticilerine ait olduğu anlaşılan Golden Doodle yavrusu Gopher da fotoğrafta Ellison’ın yanında görünüyor.

Potansiyel Caroline Ellison görüşü: Twitter

Ellison’ın tahmin edilen son konumu, FTX ve Alameda patlamasının ardından önerilen Hong Kong’du. O sırada bir kaynak Cointelegraph’a 12 Kasım’da Dubai’ye kaçmak istediğini söyledi.

Adı açıklanmayan bir kullanıcı tarafından gönderildiği anlaşılan fotoğrafları ilk paylaşanın Twitter kullanıcısı ve kendini “vatandaş gazeteci” Otizm Capital olduğu ortaya çıktı.

“Bir kullanıcı Caroline Ellison’ı SoHo Manhattan’daki West Broad’daki Ground Support Coffee’de sabah 8:15’te gördüğünü iddia ediyor. [UTC]. Bu, onun Hong Kong’da olmadığı ve NY’de gözaltında olmadığı anlamına gelir” diye yazdı.

Yanıt olarak, kafede çalıştığını iddia eden Daniel Mentado (@dmentado) tarafından giden bir adam, onun Ellison olduğunu ve çalışanlarından birinin ona hizmet ettiğini “doğruladı”.

Topluluğun bazı üyeleri, olası yasal sonuçlar göz önüne alındığında Ellison’ın ABD topraklarında olmasına şaşırırken, diğerleri spekülasyon Ellison yetkililerle bir anlaşma yapmak istiyor olabilir.

Söz konusu kahve dükkanı sadece kısa yürümek ABD Savcılığından ve New York FBI ofisinden uzakta, bazıları işaret etti.

Bununla birlikte, fotoğraftaki Ellison’ın %100 somut kanıtının henüz ortaya çıkmadığını vurgulamakta fayda var. Hatta bazı kripto topluluğu üyeleri denendi herhangi bir başarı olmadan cevapları şahsen bulmak.

İlişkili: Kripto topluluğu, FTX’in çöküşünün ana akım medyada yer almasına tepki gösteriyor: Eleştiri, kadın düşmanlığı ve daha fazlası

Bu arada, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, kasıtlı herhangi bir faul oyununu reddederek ve suçu Alameda’nın liderliğine atarak olayların kendi tarafını anlatan bir medya turuna çıktı.

Bankman-Fried, Ellison’ın görülmesinden birkaç saat sonra, Meclis Mali Hizmetler Komitesi tarafından bir aşamada düzenlenen bir duruşmada ifade vermeyi planladığını, ancak “ne olduğunu öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi bitirene” kadar ifade vermeyi planladığını tweetledi.

Yorum yapın