Twitter, Covid Yanlış Bilgilendirme Politikasını Geri Aldı – apk haber

Twitter Inc, sosyal medya platformunda COVID-19 ile ilgili yanlış bilgilerle mücadele etmeyi amaçlayan bir politikayı geri alarak, Çin’de ve dünyanın bazı bölgelerinde vakalar artarken bile asılsız iddialarda potansiyel bir artış riskine yol açtı.

Hareket aynı zamanda, Twitter’ın yeni patronu Elon Musk yönetimindeki içerik moderasyonunda yer alanlar da dahil olmak üzere personelinin yaklaşık yarısını serbest bıraktıktan sonra yanlış bilgilerle mücadele etme becerisine ilişkin endişelerin ortasında geldi.

Blog sayfasındaki bir güncellemeye göre “23 Kasım 2022’den itibaren geçerli olmak üzere Twitter, COVID-19 yanıltıcı bilgi politikasını artık uygulamıyor”. Güncelleme ilk olarak Salı günü CNN tarafından bildirildi.

Twitter’ın kaldıracağı belirli önlemler hemen netleşmedi ve şirket daha fazla bilgi paylaşma talebine hemen yanıt vermedi.

2020’de COVID’in başlangıcında Twitter, sağlık krizi hakkında tartışmalı bilgiler içeren tweet’lerde etiketler ve uyarı mesajları ve aşılarla ilgili zararlı bir şekilde yanlış iddialar ileri süren tweet’leri kullanıcıların kaldırması için bir çerçeve dahil olmak üzere bir dizi önlem aldı.

Meta Platforms Inc’in sahibi olduğu Facebook ve Alphabet Inc’in YouTube hizmetleri, şu anda yürürlükte olan benzer önlemler aldı.

Bu yılın başlarında Twitter, Mart 2021’den bu yana 2020 ABD başkanlık seçimleriyle ilgili yalanlarla ilgili bir “sivil bütünlük politikası” uygulamayı bıraktığını söyledi.

Milyarder Musk, 27 Ekim’de şirkete 44 milyar dolar ödeyerek Twitter’ı devraldı ve ürün ve personelde bir dizi değişiklik başlatmak için hızla harekete geçti. Musk, 29 Ekim’de “çok çeşitli bakış açılarına” sahip bir içerik denetleme konseyi kuracağını söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın