Twitter 1,5 Milyar Etkin Olmayan Hesabı Silecek, İsim Alanları Kapmak İçin: Musk – apk haber

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Cuma günü şirketin platformda yıllardır aktif olmayan 1,5 milyar hesabı sileceğini ve isimlerini serbest bırakacağını söyledi.

“Twitter yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltmaya başlayacak. Bunlar, yıllarca tweet atmadan ve oturum açmadan bariz hesap silme işlemleridir” dedi.

Musk ayrıca, mikro blog platformunun, kullanıcıları tweet’lerinin “gölge yasaklama” olarak bilinen bir süreç kapsamında engellenip engellenmediğini ve yasağa itiraz edebileceklerini bildirmek için bir süreç üzerinde çalıştığını söyledi.

Twitter’ın gerçek hesap durumunuzu gösterecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

“Dolayısıyla, gölge yasaklı olup olmadığınızı, nedenini ve nasıl itiraz edeceğinizi açıkça biliyorsunuz” dedi.

Twitter, platformdaki belirli siyasi konuşmaları bastırmakla suçlanıyor.

“Twitter Files 2”, gizli bir grup altındaki mikro blog platformunun, o zamanki CEO Jack Dorsey’i bilgilendirmeden yüksek profilli kullanıcıları “gölge yasaklama” da dahil olmak üzere tartışmalı kararlar aldığını ortaya çıkardı.

Kurucu ve Editör Bari Weiss, “Bu gizli grup, Hukuk, Politika ve Güven Başkanı (Vijaya Gadde), Küresel Güven ve Güvenlik Başkanı (Yoel Roth), sonraki CEO’lar Jack Dorsey ve Parag Agrawal ve diğerlerini içeriyordu” dedi. The Free Press’in yeni “Twitter Dosyaları”nda.

Twitter daha önce böyle şeyler yaptığını yalanlamıştı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın