Tüm Ayrıntılar Burada – apk haber

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone’lara büyük değişiklikler getirmeyi planladığı bildiriliyor. Yaklaşan alt seviye iPhone 16 modeli, arka kamera lensleri için dikey bir düzene sahip olabilir. Bu tasarım değişikliğinin daha büyük iPhone 16 Plus’a da yayılması bekleniyor.

MacRumors, Twitter hesabı @URedditor tarafından paylaşılan bilgilere göre, iPhone 16’nın en son iPhone 12 ve iPhone 12 mini’de görülen dikey kamera düzenine 2021’de geri döneceğini bildirdi.

Sızıntı, bu değişikliğin, özellikle Dynamic Island gibi diğer yeni tasarım öğeleri ve bir USB-C bağlantı noktasının tanıtılmasıyla birleştirildiğinde, cihazın en son model olarak kolayca tanınmasını sağlayacağını öne sürüyor.

Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile devam eden iPhone 13 serisinden başlayarak çapraz olarak düzenlenmiş bir arka kamera düzenini benimsemişti. Ancak bu diyagonal düzenlemenin yakında çıkacak olan iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için de korunması bekleniyor ve bu da onları bu tasarıma sahip son modeller haline getiriyor.

MacRumors’a göre, Apple’ın dikey kamera düzenine dönme kararının arkasındaki kesin neden bilinmiyor. iPhone 13 serisinin lansmanı sırasında Apple, çapraz düzenlemenin gelişmiş bir çift kamera sistemini etkinleştirdiğinden bahsetti. Apple’ın kamera bileşenlerini bir kez daha dikey yönlendirmeye sığdırmanın bir yolunu bulmuş olması mümkündür.

iPhone 16’nın Eylül 2024’te duyurulması bekleniyor, bu da resmi olarak piyasaya sürülmesine daha çok zaman olduğu anlamına geliyor. Tüm söylentilerde olduğu gibi, nihai ürün açıklanmadan önce tasarım planlarının değişebileceğini unutmamak önemlidir.

Öte yandan, sırasıyla daha büyük 6.3 inç ve 6.9 inç ekranlara sahip olduğu söylenen iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max için daha büyük değişiklikler bekleniyor. Bu Pro modellerinin üç lensli arka kamera sistemlerine sahip olması bekleniyor ve bu nedenle dikey düzen onlar için geçerli olmayacak.

Yorum yapın