Tüm Ayrıntılar Burada – apk haber

Microsoft’un sahibi olduğu yapay zeka araştırma kuruluşu OpenAI, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’de kullanıcıların sohbet geçmişlerini devre dışı bırakmasına olanak tanıyan yeni bir güncelleme duyurdu. OpenAI, sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında konuşmaların kaydedilmeyeceğini veya modelleri eğitmek ve geliştirmek için kullanılmayacağını belirtti.

Salı günü yayınlanan bir blog gönderisinde OpenAI, “ChatGPT’de sohbet geçmişini kapatma özelliğini kullanıma sunduk. Sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında başlatılan sohbetler, modellerimizi eğitmek ve geliştirmek için kullanılmayacak ve geçmiş kenar çubuğunda görünmeyecek.”

Sohbet geçmişini devre dışı bırakmaya yönelik yeni seçenek artık tüm ChatGPT kullanıcılarına sunuluyor ve ayarlarda bulunabilir. OpenAI ayrıca, sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında yeni konuşmaların 30 gün boyunca saklanacağını ve kalıcı olarak silinmeden önce yalnızca kötüye kullanımı izlemek için gerektiğinde gözden geçirileceğini belirtti.

OpenAI ayrıca verileri üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan profesyoneller ve işletmeler için bir ChatGPT Business aboneliği üzerinde çalışıyor. ChatGPT Business, OpenAI’nin API veri kullanım ilkelerini izleyecektir; bu, son kullanıcıların verilerinin, modelleri eğitmek için varsayılan olarak kullanılmayacağı anlamına gelir. Şirket, ChatGPT Business’ı önümüzdeki aylarda kullanıma sunmayı planlıyor.

Geçen ay OpenAI, Hindistan’da bir ChatGPT Plus aboneliği başlattı. Şirket, premium aboneliğin AI modelinin en son sürümü olan GPT-4’ü içerdiğini onayladı. Abonelik hizmetiyle şirket, son birkaç aydır viral hale gelen AI aracından para kazanmanın yollarını arıyor.

ChatGPT Plus aboneliği, Hindistan’da ayda yaklaşık 1.650 Rs olan aylık 20 ABD doları olarak fiyatlandırıldı. ChatGPT Plus aboneliği çeşitli avantajlarla birlikte gelir. ChatGPT Plus aboneliği ayrıca OpenAI’nin en son dil modeli olan ve şu anda yalnızca ChatGPT Plus abonelerine sunulan GPT-4’e erişim sunar.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın