Tüm Ayrıntılar – apk haber

Nokia'nın yeni premium telefonu, seviye düzeyinde dayanıklılığa sahip

Nokia’nın yeni premium telefonu, seviye düzeyinde dayanıklılığa sahip

En yeni Nokia XR serisi telefon, ekstra dayanıklılık vaadini üzerine inşa ediyor gibi görünüyor, ancak birinci sınıf.

Nokia, akıllı telefon segmentindeki emellerini sürdürmeye devam ediyor ve en son model, akıllı telefon dayanıklılığını başka bir düzeye taşımayı amaçlayan Nokia XR21. Yeni telefon, onu pazardaki toza ve suya karşı en dayanıklı telefon yapan IP69K derecesine sahiptir. Şirket, birinci sınıf tasarım ve kalite güvencesine odaklanmak isteyen bir dizi XR serisi cihazı piyasaya sürdü. 5G telefon bir Snapdragon yonga seti kullanır ve hızlı şarjı destekler.

Nokia XR21 Fiyatı

Nokia XR21’in fiyatı 499 £ (yaklaşık 51.320 Rs) ve Haziran başından itibaren İngiltere’de satışa sunulacak. Nokia, Hindistan gibi pazarlardaki lansmanıyla ilgili ayrıntıları paylaşmadı.

Nokia XR21 Teknik Özellikleri

Nokia XR21, bu düzeyde dayanıklılıkla gelen ilklerden biri olan IP69K derecesine sahiptir. Telefon ayrıca MIL-STD-810H askeri sınıfına sahiptir ve bu da onu ekstra sağlam kılar. IP69 derecelendirmesinin sonundaki 9K, cihazın yakın mesafeden, yüksek basınçlı ve yüksek sıcaklıktaki su sıçramalarına dayanma yeteneğini vurgular.

Telefon, Full HD+ çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6,49 inç LCD ekrana sahip olup, ıslak ellerle ve eldiven giyilerek kullanılabilen ekrandır. Corning Gorilla Glass Victus koruması ile ekran, yuvarlak kullanımı kaldırmalıdır. Bir Snapdragon 695 yonga seti tarafından desteklenmektedir ve 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile eşleştirilmiştir. Nokia XR21, 64MP sensör ve 8MP ultra geniş lens içeren çift arka kamera sistemine sahip.

Telefon, 33W hızlı şarjı destekleyen 4800mAh bataryaya sahiptir. Bir Nokia telefonu olarak, kutudan Android 12 sürümüyle çıkarıldığını görmek şaşırtıcı. Ancak, üç işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi alacaksınız. En yeni XR telefon, tüm yumurtalarını dayanıklılığa koyuyor, bu nedenle, insanların premium segmentte yüksek düzeyde dayanıklılığa sahip orta sınıf bir telefona büyük harcama yapmaya hazır olup olmadığını görmek ilgi çekici olacak.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın