Tüm Ayrıntılar – apk haber

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, WhatsApp’ın Mart ayında Hindistan’da yeni BT Kuralları 2021’e uygun olarak 47 lakh’tan fazla kötü hesabı yasakladığını söyledi.

WhatsApp aylık uyum raporunda, 1 Mart ile 31 Mart arasında “4.715.906 WhatsApp hesabı yasaklandı ve bu hesapların 1.659.385’i kullanıcılardan herhangi bir bildirim gelmeden proaktif olarak yasaklandı” dedi.

Ülkede yaklaşık 500 milyon kullanıcıya sahip olan en popüler mesajlaşma platformu, ülkede Mart ayında 4.720 şikayet raporu daha aldı ve “harekete geçirilen” rekor 585 oldu.

Bir şirket sözcüsü, “Bu kullanıcı güvenliği raporu, alınan kullanıcı şikayetlerinin ayrıntılarını ve WhatsApp tarafından gerçekleştirilen ilgili işlemin yanı sıra WhatsApp’ın platformumuzda kötüye kullanımla mücadele etmek için kendi önleyici eylemlerini içerir” dedi.

Ayrıca şirket, Şikayet Temyiz Komitesinden 1 Mart ile 31 Mart arasında alınan emirlerin 3 olduğunu ve yerine getirilen emirlerin de 3 olduğunu belirtti.

Bu arada, milyonlarca Hintli sosyal medya kullanıcısını güçlendirmek amacıyla Elektronik ve Bilişimden Sorumlu Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar kısa süre önce içerik ve diğer konularla ilgili endişelerini inceleyecek olan Şikayet Temyiz Komitesini (GAC) kurdu.

Büyük Teknoloji şirketlerini evcilleştirmek için ülkenin dijital yasalarını güçlendirmeye yönelik bir hareket olan yeni oluşturulan panel, kullanıcıların sosyal medya platformlarının kararlarına karşı itirazlarını inceleyecek.

BT Bakanlığı geçtiğimiz ay, yakın zamanda değiştirilen BT Kuralları, 2021 kapsamında gerektiği şekilde üç GAC oluşturması için bildirimde bulundu. ‘Digital Nagriks’in hakları.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın