Tüm Ayrıntılar – apk haber

Apple, iMessage’ı iPhone kullananlarla sınırlı tutarak Android kullanıcılarından uzak tutmaya devam ediyor. Ancak teknoloji topluluğu bunu gerçeğe dönüştürmek için perde arkasında çalışıyor gibi görünüyor ve artık Android’de iMessage’ı kullanmanıza gerçekten izin verebilecek bir uygulamamız var.

Mesajlar için şifrelemeyi destekleyen, tam kaliteli videolar ve fotoğraflar sunan ve hatta tepkilerle birlikte iMessage grup sohbetlerine erişim sunan bu uygulamaya Sunbird adı verilir. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Sunbird mesajlaşma uygulamasının 2023’ten önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor, ancak uygulamayı geliştiren ekip, birçok kişinin Android için iMessage gibi terimleri defalarca aradığını gözlemlediğini söylüyor. Sunbird de bunu Android kullanıcıları için yaptığını iddia ediyor. Ayrıca, iMessage’ın Android’de ücretsiz olarak çalışacağını ve onu çalıştırmak için herhangi bir özel donanıma ihtiyacınız olmadığını, sadece normal Android telefonunuzun yapacağını iddia ediyor. Ancak bir bekleme listesinin parçası olmanız gerekir ve uygulama kayıtlarına yönelik talebe bağlı olarak Sunbird uygulaması kullanımınıza sunulacaktır.

Sunbird’ün arkasındaki ekip, kullanıcı gizliliği ve verileriyle ilgili olası endişeleri hızla ortadan kaldırdı. Sunucularının, uygulama ile kullanıcıların kişisel bilgileri gibi herhangi bir veriyi ve ayrıca diğer üçüncü taraf oturum açma bilgilerini asla saklamayacağını iddia ediyorlar. Sunbird web üzerinde de çalışmak istiyor, ancak şimdilik iOS’a odaklanmıyor.

Sunbird sonunda iMessage’ın ötesine geçmek ve Telegram, Instagram DMs, Slack ve hatta Signal gibi daha fazla mesajlaşma uygulamasını kendi platformuna entegre etmek istiyor. Tüm bu uygulamaları tek bir yere getirmek, cihazdaki uygulamalarını çok daha iyi yönetmeye ve diğer şeyleri kullanmak için alan boşaltmaya yardımcı olacaktır.

Apple, iMessage ve Apple kullanıcılarına münhasırlığı hakkındaki yorumlardan asla çekinmedi. Ancak Google, suları test etmek için kendini zorladı ve Apple’dan yalnızca iMessage’ı Android’e getirmesini değil, aynı zamanda iPhone kullanıcıları için RCS mesajlaşma kapılarını açmayı da düşünmesini talep etti. Geçenlerde Apple CEO’su Tim Cook’a böyle bir olasılık soruldu ve o, insanların sadece bir iPhone alması gerektiğini söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın