Tüm Ayrıntılar – apk haber

Şifreleme, kullanıcı gizliliği için hayati bir araç haline geldi ve Gmail artık bunu tüketicilerine sunan en son platform. Bu özellik şu anda beta aşamasındadır ve web’deki Gmail kullanıcıları için istemci tarafı şifreleme olarak kullanılabilir.

Google, bu aracın, ekler dahil olmak üzere e-posta gövdesinde sağlanan tüm hassas verilerin Google sunucuları tarafından bile okunamaz olmasını sağlayacağını söylüyor.

“Google Workspace, tesislerimiz arasında bekleyen ve aktarılan tüm verileri şifrelemek için halihazırda en yeni şifreleme standartlarını kullanıyor. Google, bu hafta bir blog gönderisinde, “İstemci tarafı şifreleme, geniş bir yelpazedeki veri egemenliği ve uyumluluk ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olurken verilerinizin gizliliğini güçlendirmeye yardımcı olur.”

Peki, bu şifreleme hizmetinden kimler yararlanabilir? Google, Google Workspace Enterprise Plus, Education Plus ve Education Standard müşterilerinin, 20 Ocak 2023’e kadar beta için başvurabileceklerini ve daha sonraki bir tarihte genel kullanıma sunulacağını söylüyor. Şirket, beta başvurularını kabul edeceğini ve önümüzdeki birkaç hafta içinde müşterilerin listelenmesine izin vereceğini söyledi.

Araçla, müşteriler şifreleme anahtarları ve bu anahtarlara erişmek için kimlik hizmeti üzerinde denetime sahip olmaya devam eder. Bunu söyledikten sonra Google, kişisel Google hesaplarına sahip olanların bu özelliği alamayacaklarını hızlı bir şekilde belirtti; bu, çoğu ücretsiz kullanıcı olduğu için garip ama anlaşılır.

Bildiğiniz gibi, istemci tarafı şifreleme bir süredir Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Google Meet ve Google Takvim’de (beta) sunulmaktadır. Google’ın web’de istemci tarafı şifreleme sağlamak için bu kadar uzun sürmesi garip. Çoğu kullanıcının web istemcisi yerine Gmail uygulamasını kullandığını tahmin etti mi?

Her iki durumda da, kullanımını ticari müşterilerle sınırlamak bir başlangıç ​​noktası olabilir ve aracın gelecekte kişisel kullanıcıları, en azından Drive veya diğer hizmetler için ödeme yapanları kapsayacak şekilde genişletilmesini umuyoruz.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın