Tüccarlar 16,7 Bin Doları Izlerken Bitcoin, 2 Yılın En Kötü Aylık Kapanışını Görüyor

Bitcoin (BTC), iki yılın en düşük aylık kapanışını kapattıktan sonra 1 Aralık’ta 17.000 doları destek için çevirmeye çalıştı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin, Kasım ayı sonuna kadar bir adım yükseldi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin daha yüksek seviyelerde ikinci bir gün içi ücretle 17.100 doları çevrelediğini gösterdi.

Parite, aylık mum kapanırken kayıplardan kaçınmayı başardı, bunun yerine 30 Kasım’da %4,5 civarında sağlam günlük kazançlar gördü.

Bununla birlikte, Bitcoin ay boyunca %16,2 düşerek Kasım 2022’yi 2019’dan bu yana en kötüsü yaptı.

BTC/USD aylık getiri tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: Madeni para camı

Daha neşeli ruh hali, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın yorumlarıyla aynı zamana denk geldi. Başkan Jerome Powell, enflasyon ve işgücü piyasası üzerine yaptığı bir konuşmada, Aralık ayında daha küçük faiz oranları artışlarının başlayabileceğini açıkça belirtti.

“Para politikası ekonomiyi ve enflasyonu belirsiz gecikmelerle etkiliyor ve şimdiye kadarki hızlı sıkılaştırmamızın tam etkileri henüz hissedilmedi” dedi:

“Dolayısıyla, enflasyonu düşürmeye yetecek kısıtlama düzeyine yaklaşırken faiz artış hızımızı ılımlı tutmak mantıklı. Faiz artış hızını yumuşatma zamanı Aralık toplantısında gelebilir.”

Powell, karakteristik olarak, politikada tam bir dönüm noktasının müjdecisi olduğu konusunda uyarıda bulundu; bu, piyasaların yıl boyunca hevesle beklediği bir şeydi.

“Sıkılaştırma politikasındaki ilerlememiz göz önüne alındığında, bu ılımlılığın zamanlaması, enflasyonu kontrol etmek için oranları daha ne kadar yükseltmemiz gerekeceği ve politikayı kısıtlayıcı bir seviyede tutmak için gerekli zamanın uzunluğu sorularından çok daha az önemli. ,” ekledi.

Bununla birlikte, S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi, Bitcoin ile paralel olarak günü sırasıyla %3,1 ve %4,4 artışla kapatarak hisse senetleri olumlu tepki verdi.

Tüccarlar arasında coşku yok

Bu arada, kendi yanıtlarında, kripto piyasası yorumcuları, ılımlı ay sonu kazançlarına rağmen, acil beklentiler konusunda eşit derecede soğuktu.

İlgili: BTC tutucuları bir haftada 10 milyar dolar kaybederken, Bitcoin kapitülasyon şimdiye kadarki en kötü 4.

Kripto Tony, boğaların Aralık ayına kadar “ukalalaştığı” ve bunun artık uygun bir kör giriş noktası olmadığı konusunda uyardı.

“Şimdi bunun Kripto’nun dibi olduğunu düşünerek her şeyi yapma zamanı değil” dedi. söylenmiş Twitter takipçileri:

“Henüz şunları göremedik: – Bir makro daha yüksek ve daha yüksek bir dip (Piyasa yapısı trend değişikliği) – Boğa hacmi geliyor – Spot alımlar artıyor – Düzeltici yapı tamamlandı.”

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Crypto Tony/ Twitter

“Yükselen piyasa yapısının” devamı için tutulması gereken kilit seviye, katma16.700 dolardı.

Eight ticaret firmasının kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, kabul kendi stratejisi için 16.700 dolara odaklanan bir alanın önemi üzerine.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın