Tüccar, Çin’in Btc Fiyat Katalizörü Olarak Kilit Öneme Sahipken, Bitcoin Boğaları 17 Bin Doları Koruyor

Bitcoin (BTC), kritik bir makro veri haftası öncesinde 10 Aralık’a kadar 17.000 dolarlık desteği sürdürdü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

TÜFE baskısı Fed’i “yavaşlatacak”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, Wall Street’te kapanışın ardından yatay işlem gören BTC/USD paritesini takip etti.

Parite, tüm gözler 13 Aralık’tan itibaren ABD enflasyon okumalarına ve politika güncellemelerine odaklanmışken, sakin bir hafta sonu geçirmeye hazır görünüyordu.

Arkasında Kasım ayı Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) gelirken, tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) ayı sonuçları ilgi odağı oldu.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, TÜFE’nin ABD enflasyonunun azalmaya devam ettiğini göstermesi ve kripto para da dahil olmak üzere riskli varlıklarda yenilenen gücü ateşleyeceği yönündeki beklentiler devam ediyor.

Kurucu ve CEO Michaël van de Poppe, “Kişisel beklentilerim, TÜFE’nin %7,0-7,2, Çekirdek TÜFE’nin %5,9-6,1 olarak geldiğini görmemiz ve piyasalar üzerinde yeniden büyük bir etkimiz olması,” dedi. ticaret firması Eight’in bir mektubunda, twitter dizisi konuyla ilgili.

Van de Poppe, Federal Rezerv’in 15 Aralık’taki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının böyle bir sonuç çıkması durumunda aynı şekilde yanıt vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

“FOMC bu olaydan sonra ara verecek ve yavaşlayacak” öngörüsünde bulundu.

Bu arada makro ekonomist ve hisse senedi analisti James Choi bir liste Gelişmekte olan piyasalar ve VIX oynaklık endeksindeki “bitmeyen baskı” da dahil olmak üzere, hafta kapanırken borsa katalizörlerinin sayısı.

“ABD Zirve enflasyonu, Zayıf USD, Çin’in yeniden açılması bazı harika yatırım fırsatları yaratıyor. Çin Emlak ETF’si $CHIR, Kasım ayından bu yana şaşırtıcı bir şekilde %80 arttı. İnanılmaz” dedi katma.

ABD dolar endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Çin, Bitcoin boğalarını heyecanlandırıyor

Çin’den devam eden kripto analisti ve tüccar TechDev, ABD doları endeksine (DXY) karşı Çin on yıllık tahvil getirisi şeklinde Bitcoin gücü için potansiyel bir öncü göstergenin ana hatlarını çizdi.

İlgili: Fiyat analizi 12/9: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, DOGE, MATIC, DOT, LTC, UNI

Şimdi daha yükseğe gidiyor, eğer tarih tekerrür ederse, BTC/USD ayni fayda sağlayabilir. söz konusu bu haftaki birkaç Twitter gönderisinden birinde.

“Bitcoin’in makro dalgalanmaları ile Çin’in 10 yıllık getirisi kadar yakın korelasyon gösteren çok az sinyal var.” okuman.

“Büyük $ BTC dürtü zirvelerinde yerel zirveler. 3W RSI’nin 50’yi aşmasıyla yerel CN10Y düşüş trendi kırılıyor… Bitcoin’in son 3 en büyük hamlesinin her biri başladı.”

Çin 10 yıllık tahvil getirisi – BTC/USD açıklamalı tablo. Kaynak: TechDev/ Twitter

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın