Trai Başkanı – apk haber

Yeni Delhi: Telekom düzenleyicisi Trai başkanı PD Vaghela Salı günü yaptığı açıklamada, Hindistan’ın uydu iletişimi için spektrum açık artırmasına çıkacak ilk ülke olacağını ve sektördeki yatırımları çekmek için tasarlanması gerektiğini söyledi.

SatCom’da bir Geniş Bant Hindistan Forumu zirvesinde konuşan Vaghela, Hindistan Telekom Düzenleme Kurumu’nun (Trai) yakında çeşitli bakanlıklardan – Bilgi ve Yayıncılık, Uzay ve Telekom – uydu iletişimi için gerekli izinleri yapma kolaylığını artırmak için sorunsuz hale getirmek için önerilerde bulunacağını söyledi. sektöründe iş. Ayrıca Trai’nin, açık artırmaya çıkarılması gereken spektrum ve uydu tabanlı iletişimin ilgili yönleri için Telekomünikasyon Departmanından bir referans aldığını söyledi.

Vaghela, “Uzay üssü spektrumunu açık artırmaya çıkarma konusunu ilk ele alan Hindistan’ın olacağını düşünüyorum. Bunun üzerinde çalışıyoruz,” dedi.

Trai, uzay spektrumu müzayedesi için bir çeşit modelle çıkacak, diye ekledi. “Ama sektörü öldürmemeli. Bu çok önemli. Getireceğimiz herhangi bir sistem aslında sektöre yatırımı özendirmek ve teşvik etmek, herhangi bir yük getirmemek. Yani bu bizim en büyük sorunumuz. ve biz bu gerçeğin bilincindeyiz” dedi Vaghela.

Trai henüz uydu iletişimine yönelik standart sürece göre spektrum müzayedesi hakkında bir danışma belgesi hazırlamadı.

Belgenin durumu sorulduğunda Vaghela, Trai’nin uygun bir model için dünya çapındaki uzmanlar ve düzenleyicilerle görüştüğünü ve bu tartışmalar bittikten sonra istişare belgesinin yayınlanacağını söyledi. Telekom operatörleri, uydu iletişimi için bir açık artırma yoluyla spektrum tahsis etmeyi teklif ederken, uydu endüstrisi oyuncuları buna karşı çıktı. PTI PRS BAL BAL

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın