Trader Joe, Ethereum Ekosistemine Ilk Adımını Atıyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Trader Joe, yeni pazarlara erişme ve kullanıcı etkinliğini artırma planlarının bir parçası olarak Avalanche’tan Ethereum ekosistemine ilk genişlemesini duyurdu.

Merkezi olmayan ticaret platformu, 1 Aralık’ta Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum One’a “çoklu zincir” genişlemesini duyurdu ve bunu, düşen TVL ve kullanıcı etkinliği arasında ek pazarlara açılma ve yeni ortaklıklar imzalama niyetini açıklamasından yaklaşık bir ay sonra takip ediyor. üçüncü çeyrekte.

Ekip, Ocak 2023’te resmi olarak Arbitrum One ana ağına dağıtmadan önce “önümüzdeki günlerde” bir test ağı başlatmak için Arbitrum One’ın arkasındaki ekip olan Offchain Labs ile yakın bir şekilde çalıştıklarını belirtti:

“Arbitrum One’a dağıtım, bu küresel genişleme çabasındaki bir sonraki adımdır ve Avalanche üzerine inşa edilmiş yenilikçi AMM’yi tanıtmayı ve ayrıca Arbitrum ve Avalanche’ın toplu DeFi ekosistemlerinden faydalanmak için yeni ortaklarla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Dağıtım, Trader Joe’nun ekosistemini cüzdanlar, veri istemcileri ve diğer vektörlerle ortaklıklar ve entegrasyonlar yoluyla genişlettiği sırada geldi”.

Son zamanlardaki en dikkate değer ortaklıklar arasında Trust Wallet ve Crypto.com yer alıyor.

Tüccar Joe, protokolün orijinal otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı (AMM) – Joe V1 AMM’nin, Likidite Kitabı AMM’ye ek olarak Arbitrum One’a geçeceğini ve bunun “tüm Arbinauts’lara sıfır kayma ticareti ve gizli likidite tedariği” getireceğini ekledi.

Trader Joe’nun neden AMM’lerini Arbitrum One’a yerleştirmeyi seçtiğine ilişkin olarak ekip, Offchain Labs’ın ağ üzerinde bir DeFi protokolleri ekosistemi oluşturma çabalarından etkilendiklerini söyledi; bu, toplam değer kilitli toplam pazar payının %53,4’ünün göstergesidir. (TVL) tüm Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümlerinde.

Ekip, “Likidite Kitabını dağıtmak, canlı ekosisteme harika bir katkı olacak” diye ekledi.

Trader Joe tarafından son Arbitrum genişlemesiyle ilgili paylaşılan görüntü. Kaynak: Joe İçeriği.

Crypto Twitter’da “küreselleşme zamanı” geldiğini duyurmasına rağmen, Trader Joe ekibi “gerçek evi” ve “tüm büyüme çabaları için en büyük önceliği”nin Avalanche’ta olmaya devam edeceğini doğruladı.

Trader Joe ayrıca, borç verme platformu Banker Joe’ya ek olarak token JOE’nin, misli olmayan token (NFT) pazarı JoePegs’in ve staking platformunun Arbitrum’da Liquidity Book AMM ve Joe V1 AMM’ye “bu ilk aşamada” katılmayacağını açıkladı.

İlişkili: Avalanche’ta geçici kaybın laneti için yeni düzeltme önerildi

CoinGecko’nun verilerine göre, duyurunun sekiz saatlik bir süre içinde %13,35 artışla 0,163 dolardan 0,185 dolara yükselen JOE fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi var gibi görünüyor.

DeFi toplayıcısından alınan verilere göre, Trader Joe şu anda Avalanche’ta 94,13 milyon dolarlık TVL ile en üst sıradaki merkezi olmayan borsa (DEX) ve üçüncü sıradaki DeFi protokolüdür ve yalnızca Ethereum-yerel borç verme platformu AAVE ve Avalanche tabanlı likit staking sağlayıcısı Benqi’yi takip eder. DefiLlama.

Yorum yapın