Tim Cook – apk haber

Teknolojik işten çıkarmalar küresel çöküşün ortasında hız kesmeden devam ederken, Apple CEO’su Tim Cook, toplu işten çıkarmaların kendisi için “son çare” olduğunu söyledi.

Ancak teknoloji devi maliyetleri düşürüyor ve işe alım hızını yavaşlattı.

Cook, CNBC’ye işten çıkarmaları “son çare” olarak gördüğünü ve “toplu işten çıkarmaların şu anda bahsettiğimiz bir şey olmadığını” söyledi.

Şirketin “işe alma konusunda son derece ihtiyatlı olmaya devam ettiğini” söyledi.

“Daha önce olduğumuzdan daha düşük bir klip seviyesinde işe almaya devam ediyoruz. Ve harcadığımız şeylere meydan okuyarak tüm doğru şeyleri yapıyoruz ve tasarruf etmenin birkaç yolunu daha buluyoruz” dedi.

Raporlara göre Apple, Nisan ayı başlarında kurumsal perakende bölümündeki az sayıda çalışanını işten çıkardı. Şirketin ayrıca ikramiyeleri ertelediği bildirildi.

Apple, pandemi sırasında diğer teknoloji devlerinin yaptığı gibi işe alım yapmadı ve bu nedenle şirket, çalışanlarını işten çıkarmamak için daha iyi bir konumda.

Apple, Mart çeyreği için beklentilerden daha iyi olan 94,8 milyar dolarlık rekor bir gelir bildirdi. Şirket, Mart çeyreğinde şirket için bir rekor olan 51,3 milyar dolar değerinde iPhone sattı.

Apple Hizmetleri ayrıca Mart çeyreğinde 20,9 milyar dolarlık gelirle tüm zamanların rekorunu kırdı.

“App Store, Apple Music, iCloud ve ödeme hizmetlerinde tüm zamanların gelir rekorlarına ulaştık. Ve şimdi, 975 milyondan fazla ücretli abonelikle, hizmet serimizle daha da fazla kişiye ulaşıyoruz,” diye bilgilendirdi Cook.

Apple Mac, şirketin beklentileri doğrultusunda 7,2 milyar dolar gelir kaydetti ve iPad geliri 6,7 milyar dolar oldu. Giyilebilir cihazlar, ev ve aksesuarlar genelinde gelir 8,8 milyar dolardı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın