TikTok’un Gay İçeriği İzleyen Kullanıcıları İzlediği Bildirildi: Rapor – apk haber

ABD, Çin'e ait TikTok'tan endişe duyuyor ve her iki taraftaki milletvekilleri, erişimini kısıtlama veya popüler kısa video paylaşım uygulamasını yasaklama çabalarını değerlendiriyor (Resim: Reuters)

ABD, Çin’e ait TikTok’tan endişe duyuyor ve her iki taraftaki milletvekilleri, erişimini kısıtlama veya popüler kısa video paylaşım uygulamasını yasaklama çabalarını değerlendiriyor (Resim: Reuters)

Eski TikTok çalışanları, uygulamanın eşcinsel içeriği izleyen kullanıcıları izlediğini açıkladı

The Wall Street Journal’ın haberine göre, popüler video paylaşım uygulaması TikTok’un platformda eşcinsel içerik izlediği için izlenen kullanıcıların bir listesini derlediği iddia ediliyor.

Rapora göre, tartışmalı video paylaşım uygulaması, LGBT konularıyla ilgili kliplerle etkileşime giren kullanıcıları izledi ve izleme alışkanlıklarını bir gösterge tablosunda sakladı.

The Journal’a göre ABD, İngiltere ve Avustralya’da bulunan çalışanlar konuyu üst düzey yöneticilere bildirdi. Bu bilgilerin dış taraflarla potansiyel olarak paylaşılması veya şantaj için potansiyel olarak kullanılması konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Diğer sosyal medya şirketlerine benzer şekilde TikTok’un veri uygulamaları eleştirilere hedef oldu. TikTok, kullanıcı gizliliği ve güvenliğine olan bağlılığını vurguladı.

LGBT savunuculuk grubu GLAAD, teknoloji şirketlerini kullanıcı verilerini korumaya ve hedefli gözetleme reklamlarını durdurmaya çağırdı.

ABD’li milletvekilleri, TikTok’un kullanıcı verilerini işlemesi ve Çinli ana şirketinin iktidardaki Komünist Parti ile bağlantıları hakkında endişelerini dile getirerek, uygulamanın yasaklanması çağrılarına yol açtı.

TikTok, veri erişimi ve Çin hükümetinin etkisi ile ilgili endişeler nedeniyle belirli ülkelerde yasaklarla karşı karşıya kaldı. TikTok’un ABD güven ve güvenlik başkanı Eric Han, şirketten ayrılmaya hazırlanıyor.

Mart ayında bir siber güvenlik firması, TikTok’un ana şirketinin ABD eyalet hükümetinin web sitelerini izlediğini keşfetti.

Biden yönetimi, Çin uygulamasına karşı daha katı önlemler çağrılarıyla TikTok konusunda Cumhuriyetçi muhalefetle karşı karşıya kaldı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın