TikTok’un ABD Veri Güvenliği Başkanı, Uygulama Yasağı Çağrıları Ortasında Şirketten Ayrılacak – apk haber

ABD, Çin'e ait TikTok'tan endişe duyuyor ve her iki taraftaki milletvekilleri, erişimini kısıtlama veya popüler kısa video paylaşım uygulamasını yasaklama çabalarını değerlendiriyor (Resim: Reuters)

ABD, Çin’e ait TikTok’tan endişe duyuyor ve her iki taraftaki milletvekilleri, erişimini kısıtlama veya popüler kısa video paylaşım uygulamasını yasaklama çabalarını değerlendiriyor (Resim: Reuters)

Haber, TikTok’un ABD’li milletvekillerinin popüler kısa biçimli video uygulamasını yasaklama çağrılarıyla karşı karşıya kalmasıyla geldi.

Popüler video paylaşım uygulaması TikTok Salı günü yaptığı açıklamada, ABD veri güvenliği güven ve güvenliği başkanı Eric Han’ın, ülkedeki Çin uygulamasının yasaklanması için artan çağrıların ortasında şirketten ayrılacağını söyledi.

ABD teknoloji web sitesi The Verge, çalışanlara gönderilen bir dahili nota atıfta bulunarak gelişmeyi ilk bildiren oldu.

Haber, TikTok’un ABD’li milletvekillerinden popüler kısa biçimli video uygulamasının Çinli mülkiyeti ve ABD kullanıcı verilerinin korunmasıyla ilgili endişeler nedeniyle ülkede yasaklanması yönündeki çağrılarıyla karşı karşıya kalmasıyla birlikte geldi.

The Verge’e göre, TikTok’ta ABD veri güvenliği güven ve güvenliği başkanı Eric Han, 2019’dan beri bu görevi sürdürdükten sonra 12 Mayıs’ta şirketten ayrılacak.

Rapora göre Han, etkileyiciler tarafından tehlikeli meydan okumaların ve ücretli siyasi gönderilerin yayılmasını azaltmayı amaçlayan politika kararlarında çok önemli bir rol oynadı.

TikTok’un ABD veri güvenliğinden sorumlu geçici genel müdürü Andy Bonillo, kalıcı bir yedek bulunana kadar pozisyonu geçici olarak dolduracak.

Mart ayının başlarında TikTok, federal yetkililerin uygulamanın Çinli sahiplerinden sosyal medya platformundaki hisselerini satmalarını veya ABD yasağıyla karşı karşıya kalmalarını talep ettiğini doğruladı.

CNN’nin bildirdiğine göre, geçen ay Montana milletvekilleri TikTok’u kişisel cihazlarda yasaklayan yasayı onayladı ve bu, yasa tasarısı vali tarafından imzalanırsa bunu yapan ilk eyalet oldu.

TikTok CEO’su Shou Chew, Mart ayında Kongre önünde ifade verdi ve milletvekillerine uygulamanın güvenliği ve ABD’li kullanıcıların veri güvenliği konusunda güvence vermeye çalıştı. TikTok, Han’ın ayrılması için bir neden belirtmedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın