TikTok, Yasak Endişeleri Ortasında ABD Alışveriş Platformunun Lansmanını Zorluyor – apk haber

TikTok, veri endişeleri nedeniyle ABD'de yasaklanma olasılığıyla karşı karşıya

TikTok, veri endişeleri nedeniyle ABD’de yasaklanma olasılığıyla karşı karşıya

Wall Street Journal’ın Çarşamba günü konuyla ilgili kaynaklara dayandırdığı bir habere göre, TikTok’un Çinli ana şirketi Bytedance, ABD’deki alışveriş platformunun kullanıma sunulmasını erteledi.

(Reuters) – Çarşamba günü Wall Street Journal tarafından konuya yakın kaynaklara dayandırılan bir habere göre, TikTok’un Çinli ana şirketi Bytedance, ABD’deki alışveriş platformunun kullanıma sunulmasını erteledi.

Uygulama, ABD’deki kullanıcı verilerinin Çin hükümetinin eline geçebileceğinden korkan Kongre’deki birçok kişinin yasaklanması çağrıları da dahil olmak üzere Washington’da artan baskıyla karşı karşıya.

Raporda, erken ilkbahardan en erken Haziran ayına kadar olan gecikmenin, kısa biçimli video platformunun geleceğine ilişkin endişelerin satıcıların alışveriş platformuna katılmasını engelleyebileceği belirtildi.

TikTok, Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde 2020’de 100 milyon olan aylık 150 milyon aktif kullanıcısı olduğunu söylemişti. Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Geçen hafta, video platformu, reklamverenlerin, reklam gelirinin yarısını paylaşacak olan premium yayıncılar tarafından yapılan içeriğin yanına reklam yerleştirmesine izin verecek bir ürünü piyasaya sürdüğünü söyledi.

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın