Teslimatçı, Mankenlerle Değiştirerek 10 iPhone Çaldı – apk haber

Online alışveriş dolandırıcılığı yaygınlaşıyor.

Online alışveriş dolandırıcılığı yaygınlaşıyor.

Bir e-ticaret firmasının teslimat yöneticisinin, müşteriye teslim etmek üzere yolda 10 adet iPhone’u sahte telefonlarla değiştirerek çaldığı iddia edildi.

Polis Perşembe günü yaptığı açıklamada, bir e-ticaret firmasının teslimat görevlisinin burada müşteriye teslim etmek için yolda 10 iPhone’u sahte telefonlarla değiştirerek çaldığı iddia edildi.

Amazon’un paketini teslim eden Matrix Finance Solution’ın sorumlu istasyonu Ravi, şikayetinde 27 Mart’ta teslimat sorumlusu Lalit’in bir müşterinin 10 iPhone ve bir AirPod içeren paketinin kendi adresine teslim edildiğini iddia etti.

Ancak Ravi şikayetinde, Lalit’in paketi teslim etmek yerine iPhone’ları kopyalarıyla değiştirdiğini ve müşteriyle iletişime geçilemeyeceğini iddia ederek kardeşi Manoj’u şirkete geri vermesi için gönderdiğini söyledi.

Polis, paketin kurcalandığından şüphelenilerek paketi açtığını ve kargo şirketinin içinde sahte telefonlar bulduğunu söyledi.

VİDEO İZLEYİN: Cep Telefonu Patladı, 8 Yaşındaki Kız Öldü

Bu arada müşteri kargosunu teslim almayınca siparişini de iptal etti dediler.

Çarşamba günü Bilaspur polis karakolunda Hindistan Ceza Kanunu’nun 420 (hile) ve 408 (çalışan tarafından güveni suistimal etme) maddeleri uyarınca Lalit aleyhine bir FIR’nin kaydedildiğini söylediler.

Kaçan zanlının yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın