Tesla, Bazı ABD Model 3 Arabalarında 1.300 USD’nin Üzerinde İndirimler Sunuyor – apk haber

Model Y, elektrikli araç (EV) üreticisinin dünya çapında en çok satan modelidir (Fotoğraf: Tesla)

Model Y, elektrikli araç (EV) üreticisinin dünya çapında en çok satan modelidir (Fotoğraf: Tesla)

Bu yıl birkaç bölgede agresif bir şekilde araç fiyatlarını düşüren Tesla, geleneksel otomobil üreticilerinin teşvik sunma taktiğine başvuruyor.

Reuters’in web sitesinde yaptığı bir incelemeye göre Tesla, Avrupa’daki daha da ağır indirimlerin ardından ABD envanterindeki bazı Model 3 arabalarında 1.300 dolardan fazla indirim sunuyor. bu ay.

Endüstri analistleri, bu yıl çeşitli bölgelerde agresif bir şekilde araç fiyatlarını düşüren Tesla’nın, geleneksel otomobil üreticilerinin ekonomik ters rüzgarlar ve artan rekabetle karşı karşıya kaldığı bir zamanda envanteri temizlemek için teşvik sunma taktiğine başvurduğunu söylüyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Salı günü hissedarlara, analistler tarafından talebi canlandırmak için görülen bir hareketle şirketin ilk kez reklam vermeyi deneyeceğini söyledi.

Musk ayrıca Tesla’nın önümüzdeki 12 ay boyunca zor olacağını söylediği küresel ekonomiye karşı bağışık olmadığı konusunda uyardı.

(Bu haber News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır – Reuters)

Yorum yapın