Temsilci Torres, Us Gao’dan Halkı Ftx’e Karşı Korumak Için Sec “Başarısızlığını” Araştırmasını Istedi

Amerikalı bir yasa koyucu, Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti Sorumluluk Ofisi’nden (GAO), yakın zamanda başarısız olan kripto borsası FTX ile ilgili Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) performansını incelemesini istedi.

Temsilci Ritchie Torres, 6 Aralık’ta ABD Mali İşler Sorumlusu General Gene Dodaro’ya yazarak federal yasama gözlemcisi GAO’dan, SEC’in halkı “FTX’in korkunç kötü yönetimi ve kötüye kullanımından” koruma konusundaki başarısızlığını gözden geçirmesini istedi. Güçlü bir şekilde ifade edilen mektup, genel olarak başkan Gary Gensler’in liderliğini de eleştirdi. Torres şunları yazdı:

“SEC, FTX’in finansal durumunu kapsamlı bir şekilde araştırmak için gereken özeni göstermiş olsaydı, kripto borsasının gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarma olasılığı daha yüksek olurdu: bir araba evi.[d]havadan basılan tekel parası üzerine inşa edilmiştir.

Bu pasajın dışında, Torres’in mektubu neredeyse tamamen, “kendi kamuoyu açıklamalarının mantığına göre, FTX ve bağlı kuruluşu FX US’nin çöküşünü çevreleyen düzenleyici başarısızlıklardan münhasıran sorumlu olan” SEC başkanı Gensler’in eleştirisine ayrılmıştı. Gensler’in kripto para birimlerinin çoğunluğunun menkul kıymetler olduğu ve bu nedenle SEC düzenlemesine tabi olduğu konusundaki ısrarına değinen Torres, retorik bir şekilde sordu:

“YSK’nın yetkisi varsa [as] Bay Gensler, ABD tarihindeki en büyük kripto saadet zincirini ortaya çıkarmakta neden başarısız olduğunu iddia ediyor?”

Gensler gibi Torres de bir Demokrat ve New York’ta Güney Bronx’u temsil ediyor. Kripto para biriminin sesli bir savunucusudur. İronik bir şekilde, Mart ayında Temsilci Tom Emmer tarafından yönetilen ve SEC’in kripto şirketlerinden bilgi alma yetkisini sorgulayan iki partili bir mektuba ortak imza attı. Emmer, FTX’in çöküşünün ardından Gensler’in gözetimini de sorguladı.

İlgili: SBF, FTX’i yanlış yönetmenin sonuçlarıyla karşılaşacak mı? buna güvenme

Torres, 2 Aralık’ta Temsilciler Meclisi’ne “Belirli kripto para birimi borsalarının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na rezerv kanıtıyla ilgili açıklamalar yapmasını zorunlu kılmak ve diğer amaçlar için” ve “Kredi vermeyi, kaldıraçlamayı veya ortak çalışmayı yasaklamak” başlıklı yasa tasarıları sundu. -bir müşterinin rızası olmadan kripto para borsaları aracılığıyla müşteri fonlarını birleştirmek.” Tasarılar Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’ne havale edildi.

Yorum yapın