Taylor Swift, Iflas Etmeden Önce 100 Milyon Dolarlık Bir Ftx Sponsorluk Anlaşması Yaptı: Rapor

Pop yıldızı Taylor Swift’in başarısız kripto borsasının yüzlerinden biri olabileceği bildirildi FTX, erken bitmeyen 100 milyon dolarlık bir anlaşma için görüşmeler yaptı.

Financial Times’ın 7 Aralık tarihli bir haberine göre FTX, likidite krizi ve iflasından aylar önce Swift ile bir sponsorluk anlaşması müzakerelerinin son aşamalarındaydı. Borsanın ünlü yüzlerinden biri olması için pop süperstarına 100 milyon dolar ödemeye ilişkin görüşmelerin, anlaşmanın fazla bir getiri sağlamadığı endişeleri nedeniyle FTX tarafında başarısız olduğu bildirildi.

Müzakerelere aşina olan isimsiz bir kişi gazeteye, “Kimse anlaşmayı gerçekten beğenmedi” dedi. “Başından beri çok pahalıydı.”

FTX personelinin diğer endişelerinin arasında, eğlence dünyasının en tanınmış isimlerinden biri olan Swift’in borsanın perakende kripto yatırımcılarından oluşan hedef demografisine ulaşamayacağı bildirildi. Şarkıcının, görüşmeler başarısız olmadan önce anlaşmayı ciddi bir şekilde değerlendirme fırsatı bulamadığı bildirildi.

FTX’in Kasım ayındaki iflasından önce kripto borsası, tenis yıldızı Naomi Osaka, NFL oyun kurucusu Tom Brady ve NBA oyun kurucusu Stephen Curry gibi spor ve eğlence ünlüleri tarafından TV reklamlarında ve sosyal medya reklamlarında tanıtılmıştı. Komedyen Larry David ayrıca Şubat ayında Super Bowl LVI sırasında yayınlanan ve izleyicileri “bir sonraki büyük şeyi kaçırmamaya” teşvik eden bir reklamda rol aldı.

22 Kasım Bloomberg raporuna göre, Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu, Brady, David, Curry ve diğerlerini, onayları için FTX’ten alınan rakamlarla ilgili olarak soruşturuyordu. Ünlüler, FTX’in çöküşünün ardından yatırımcılar tarafından açılan en az bir toplu davanın da hedefi oldu.

İlişkili: Geçen yıl kripto kulübüne katılan etkili ünlüler

Şarkıcı kişinin kendi verilerine – veya bu durumda müziğe – sahip olmanın gücünü bilmesine rağmen, görünüşe göre Swift, halka açık bir figür olduğu süre boyunca kripto alanının dışında kaldı. Pop yıldızı, eski plak şirketlerinden biriyle yaşadığı bir anlaşmazlığın ardından 2021’de kendi albümlerinin çoğunu yeniden kaydetti ve yeniden yayınladı.

Yorum yapın