Tarımda Geliştirilmiş Sürdürülebilirlik, Blockchain Teknolojisi Sayesinde Gelecek

Dimitra: Ortaklık Materyali

Tarım endüstrisi, sanayi devrimi sırasında büyük bir metamorfoz geçirdi ve şimdi başka bir çığır açan evrim aşaması için ayarlanmış olabilir. Blockchain teknolojisinin yükselişiyle birlikte, çiftçilik ve tarım sektörleri birçok yeniliğe ve iyileştirmeye tanık oluyor.

AgTech şirketi Dimitra’nın kurucularına göre, tarım sektörünün blockchain tabanlı teknolojiden yararlanma fırsatları sonsuzdur. Aşağıdaki en son Cointelegraph Röportajında ​​AgTech’in geleceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarım ve teknoloji birleşiyor

S: Blockchain teknolojisinin benimsenmesi tarım endüstrisinde daha yaygın hale geliyor mu? Küçük çiftçilerin ve tarım şirketlerinin bu teknolojiyi bünyesine katmalarındaki başlıca zorluklar nelerdir?

AgTech sektöründe blockchain teknolojisinin benimsenmesi artıyor; mobil cihazların yaygınlaşması, çiftçilik uygulamalarını dünya çapındaki çiftçiler için erişilebilir hale getirdi. Daha önce gelişmekte olan ülkelerde çok az çiftçinin dizüstü bilgisayarı veya bilgisayarı vardı. Kırsal alanlarda mobil cihaz penetrasyonu, gelişmekte olan ülkelerde geride kaldı.

İlk uygulamalar basitti ve tarımda bir gereklilik olan çevrimdışı olarak pek işe yaramadı. Ayrıca, çiftçilerin birkaç uygulama satın almalarını gerektiren yalnızca birkaç özellik sundular, bu da önemli ölçüde caydırıcıydı.

Başlangıçta, mobil tabanlı sistemler Kuzey Amerika ve Avrupa’da dağıtıldı. Gelişmekte olan ülkelerdeki çiftçiler, pahalı Agtech uygulamaları ve lisanslama maliyetleri ile mücadele ediyor.

S: AgFi nedir? Gelişmekte olan bu alanın temel yönleri nelerdir ve AgFi çiftçilere nasıl yardımcı olabilir?

AgFi, mahsulden son tüketiciye kadar çiftçilik değer zincirini dijitalleştiriyor ve tarım bilimleri, çevre bilimleri, blockchain, uzaktan algılama, IoT algılama ve makine öğrenimini AI algoritmalarıyla birleştiriyor.

AgFi, çiftçilerin veriye dayalı kararlar almasına yardımcı olur ve çiftçilik operasyonlarını finansman ve sigorta faaliyetlerine bağlayarak onlara eksiksiz bir kurumsal tabanlı sistem sunar.

S: Hem kripto hem de tarım endüstrisi çevre için tehlikeli olmakla suçlanıyor. Bu iki endüstrinin güçlü yanlarını birleştirerek olumsuz etkileri dengelemenin bir yolu var mı?

Tarihsel olarak çiftçilik, çevresel etkileri dikkate almadan üretkenliğe odaklanmıştır. Geçtiğimiz on yılda, Ag bilimleri çiftçiliği sürdürülebilir kılmak için yeni teknikler geliştirdi ve geliştirdi. Dünyanın çiftçilerini dönüştürmek eğitim gerektirir. Blockchain tabanlı sistemler, karbon performansının ölçülmesine yardımcı olabilir ve çiftçilere üretkenliği korurken karbon performanslarını optimize eden teknikler konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Dimitra, platformumuz aracılığıyla çiftçileri eğitmenin bu sorunları çözmenin anahtarı olduğuna inanıyor. En iyi uygulamaları takip ederek, aynı anda hem gezegene hem de çiftçiye (verilerinden para kazanma yoluyla) yardımcı olarak onları puanlar ve DMTR jetonlarıyla ödüllendiriyoruz.

AgTech hem çiftçiler hem de yatırımcılar içindir

S: Madalyonun diğer yüzü nedir, blockchain teknolojisi yatırımcıların çiftçilik ve tarım endüstrisine girmesine nasıl yardımcı olabilir?

Tarımda blockchain tabanlı benimsemeyi yönlendirecek talep, büyüme ve düzenleyici baskı arasında mükemmel bir yakınlaşma var. Yatırımcıların bu pazar faktörlerini göz önünde bulundurmaları ve aynı zamanda alanda faaliyet gösteren şirketler hakkında özel araştırmalar yapmaları gerekir. AgTech ve AgFi sektörleri, küresel ölçekte yaygınlaşan dijitalleşme ile inovasyon için olgunlaşmış durumda.

Tarımın kendisi, yıllık %11,1’lik bileşik büyüme oranıyla büyüyen 12,5 trilyon USD’lik bir endüstridir. Gıda sektörü 8,77 trilyon dolarlık bir sektör ve 2027 yılına kadar 11 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

S: Dimitra’nın hedef kitlesi nedir? Çiftçilere mi yoksa yatırımcılara mı yardım etmek istiyorsunuz yoksa şirketiniz her ikisi için de çözümler sunuyor mu?

Dimitra’nın hedef kitlesi çiftçiler ve yatırımcılardır.

Çevre, küresel yoksulluk ve dünyanın en büyük sektör dikeylerinden birinin hacminden, gelirinden ve fiyat artışından yararlanma yeteneği üzerinde bir etki yaratırken küresel gıda ve tarım endüstrisini desteklemek isteyen yatırımcılar.

Daha iyi kararlar almalarına yardımcı olması için çiftliklerinin dijital analitiğine erişmek isteyen çiftçiler; girdiler ve ticaret finansmanı için sermayeye erişim; hava, iklim ve haşere risklerini azaltmak için küçük çiftçiler için tasarlanmış sigortaya erişim.

S: DMTR belirteci nedir ve hem çiftçilere hem de yatırımcılara fayda sağlamak için nasıl çalışır?

DMTR belirteci bir ERC 20 belirtecidir. Çiftçiler, Dimitra Connected Farmer veya Livestock Guru lisansları için DMTR jetonları ile ödeme yapabilirler. Platformların kullanıcıları, Dimitra pazarında mal alıp satabilecekler ve bu, DMTR belirteci ile yapılır. Kullanıcılar ayrıca belirteçlerini DMTR portalı aracılığıyla stake edebilir. Çiftçilerin mahsulleri veya besi hayvanları, tüm tedarik zinciri boyunca tohumdan itibaren izlenebilir ve izlenebilir.

Çiftçiler uygulamamızı cep telefonlarına indirir, çiftliklerini coğrafi olarak korur ve ardından platformla iletişim kurmaya başlar. Platformla iletişim kurdukça Dimitra puanları alırlar. Daha sonra belirli bir seviyeye geldiklerinde, DMTR noktalarından DMTR tokenlarına, diğer kriptolara ve yerel fiat para birimlerine geçiş yapabilirler ve DMTR pazarında sensörler gibi ürünler satın alabilir veya mallarını satabilirler.

Dimitra içindeki diğer hizmet fonksiyonları arasında veri ve analitik, girdi kredileri, ticaret finansmanı, mahsul sigortası, karbon kredileri, lojistik, takip ve takip ve token yakma girişimleri yer alır.

S: Sizce gelecekte AgFi ve bir bütün olarak sektör için neler var?

Doğru yaklaşıldığında AgFi ürünleri için fırsatlar sonsuzdur. Dünyadaki ve blockchain dünyasındaki en büyük yetersiz hizmet alan sektör segmenti olabilir. Yeni finansman fırsatları, yeni sigorta fırsatları, kaynak, takip ve takip için artan talep, verilere yönelik inanılmaz talep ve karbondan arındırma, tatlı su koruma, toprak biyoçeşitliliği, toprak kaybı, sürdürülebilir ve hassas tarım, gıda atıklarının azaltılması, gıda konularına artan odaklanma var. Emniyet ve güvenlik.

Birçok BM Sürdürülebilirlik hedefinde gerçek bir fark yaratan heyecan verici yeni bir fırsat. Çevre, dünyadaki açlık, yoksulluk ve daha pek çok şey.

Materyal, Dimitra ile ortaklaşa sağlanmaktadır.

Feragatname. Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü desteklememektedir. Ulaşabildiğimiz tüm önemli bilgileri sizlere aktarmayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu üstlenmeli, bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorum yapın