Tam Liste İçin Buraya Bakın – apk haber

5G, Ekim ayında Hindistan’da kullanıma sunuldu ve birçok kişi, kullanıma sunumun hızlı olmasını ve hızlı bir şekilde 5G veri hizmetleri sunmasını bekliyordu. Bununla birlikte, Hindistan’da 5G’nin resmi olarak yayınlanmasından bu yana iki ay geçti ve henüz tüm telekom operatörlerinin 5G ağlarını başlattığını görmedik.

Birden fazla rapora göre 5G, 4 kat daha yüksek veri hızları vaat ediyor, bu da daha hızlı veri tükenmesi anlamına geliyor. Hindistan hükümetine göre, 5G şu anda ülkede 13 eyalete yayılmış yaklaşık 50 şehirde mevcut. Ayrıntılar en son Kasım ayında kaydedilmiş ve Meclis’te paylaşılmıştı. Hindistan’da hangi 50 şehrin 5G sunduğunu gördüyseniz, size ayrıntıları veren tam bir liste var.

5G Şimdi 50 Hindistan Şehrinde: Tam Liste

Gucerat

Ahmedabad

Bhavnagar

Gandi Nagar

mesana

Rajkot

sure

Onlar gitti

amreli

kürlenmiş

Junagadh

Porbandar

Veraval

Himmet Nagar

modasa

Palanpur

patan

Bhuj

Jamnagar

Khambhalia

Hastalıklar

Vadhwan

Ahva

Bharuh

Navsari

Rajpipla

valsad

Doğurmak

Anand

Chhota Udaipur

Dohad

Godhra

Lunavada

Nadiad

Maharaştra

Bombay

Pune

Nagpur

Batı Bengal

Kalküta

Siliguri

Uttar Pradeş

şans

Varanasi

Delhi

Tamil Nadu

Chennai

Karnataka

Bengaluru

Telangana

Haydarabad

Rajasthan

Jaipur

Haryana

Panipat

Assam

Guwahati

Kerala

koçi

Bihar

Patna

Andra Pradeş

Vishakhapatnam

Bu listeden de görebileceğiniz gibi, 5G en çok ülkenin kentsel kesimlerine doğru yoğunlaşıyor. Noida ve Gurugram gibi şehirlerin de artık 5G hizmetleri sunduğunu da söyleyebilirsiniz, dolayısıyla asıl liste burada belirtilenden çok daha uzun olabilir. 5G telefonlar 2020’den beri Hindistan’da mevcut ve kullanıcılar nihayet yüksek hızlı verileri deneyimlemek için telefonlarını kullanabilirler. Xiaomi, Realme, OnePlus ve Oppo gibi markalar, 5G telefonlarını ülkedeki ağlarla uyumlu hale getirdi.

Hindistan’daki iPhone’lar artık hem Jio 5G hem de Airtel 5G ağlarında 5G’yi destekliyor. iOS 16.2 güncellemesi bu hafta iPhone 12 ve sonraki modeller için kullanıma sunuldu. Google, ülkedeki Pixel telefonlar için 5G merkezli güncellemesini henüz yayınlamadı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın