Sushiswap Şefi, Dex’in Yalnızca 1,5 Yıllık Hazine Pistinin Kaldığını Söyledi

DEX’in CEO’su Jared Gray tarafından 6 Aralık’ta ortaya atılan bir teklife göre, merkezi olmayan borsa SushiSwap’ın hazinesinin 1,5 yıldan daha az bir pisti kaldı. “Hazinedeki önemli açığın Sushi’nin operasyonel uygulanabilirliğini tehdit ettiğini ve acil bir çözüm gerektirdiğini” belirtiyor. Gray, SushiSwap’in yıllık işletme giderlerinin Ekim ayında kabaca 9 milyon $ olduğunu, ancak o zamandan bu yana yaklaşık 5 milyon $’a düştüğünü açıklıyor.

“Altyapı sözleşmelerini yeniden müzakere ederek, düşük performans gösteren veya gereksiz bağımlılıkları azaltarak ve kritik olmayan personel ve altyapıya bütçe dondurma uygulayarak azaltmayı mümkün kıldık.”

Durumu düzeltmek için Gray, SushiSwap’in “Kanpai”sini veya ücretlerden hazinesine aktarılan miktarı “bir yıl veya yeni belirteçler uygulanana kadar” %100’e ayarlamayı öneriyor. Bu, tipik olarak tokenlerini kilitleme karşılığında ticaret ve protokol ücreti ödülleri kazanan SUSHI (SUSHI) stakerlarının maliyetine gelir. Ek olarak Gray, harcamaları finanse etmek için SUSHI belirteçlerini kullanmanın neden mümkün olmadığını açıklıyor:

“Ancak, daha önce belirtildiği gibi, Sushi şu anda token arzının neredeyse tamamını dağıtıyor ve Hazinesini çeşitlendirme ve devam eden operasyonlar için gerekli likiditeyi sağlama fırsatlarından henüz yararlanmadı.”

İleriye dönük olarak Gray, “hazinenin yeniden inşasına izin veren ve yalnızca protokol tarafından taşınan mali yükümlülüğü azaltırken tüm paydaşlar için değer sağlayan bütünsel bir token modelinin” uygulanmasını istiyor. CEO daha sonra bu tür önlemlerin “uygulanmasının zaman alacağı” ve 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar çevrimiçi olmayabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Benzer projeler gibi, SushiSwap da devam eden kripto kışından sert bir şekilde etkilendi ve SUSHI tokenleri %79 değer kaybetti. geçen yılki değeri. Şu anda 24 saatlik 42 milyon dolarlık işlem hacmiyle en popüler 10. merkezi olmayan borsa konumunda.

Yorum yapın