Sushiswap Ceo’su, Dex’in Bu Yıl Lp Teşviklerinde 30 Milyon Dolar Kaybettiğini Açıkladı

Yeni bir Twitter’a göre İleti SushiSwap CEO’su Jared Gray, merkezi olmayan borsa veya DEX, likidite sağlayıcıları veya LP’ler için teşvikler nedeniyle son 12 ayda 30 milyon dolarlık bir zarar yaşadı. Gray tarafından açıklandığı gibi, SushiSwap şu anda LP’leri teşvik etmek için belirteç tabanlı bir emisyon stratejisi kullanıyor, ancak mevcut oran “sürdürülemez”.

“Flipside’ı bu sonuçları gösterecek panolar oluşturması için görevlendirdik; bunları EOY tarafından kullanıma sunacağız.”

İleriye dönük olarak Gray, SushiSwap’in tokenomiklerini elden geçirmeyi planlıyor, böylece LP’ler artık emisyonlarla sübvanse edilmiyor ve borsadaki tüm önyükleme likidite modelini yeniden tasarlıyor. DEX yöneticisi, “2023’ün ilk çeyreğinde takas hacmini ölçeklendirmek ve TVL’ye öncelik vermek için yenilik getireceğiz. LP’ler daha karlı bir takas deneyimi yaşadıkça diğerleri Sushi’ye geçmeli” diye yazdı.

Gray ayrıca dikkatini, SUSHI hissedarlarından ödül olarak kazanılan ticaret protokolü ücretlerini SushiSwap hazinesine yönlendirecek olan “Kanpai” yönetişim teklifini desteklemeye yöneltti. Daha önce Gray, SushiSwap hazinesinin yalnızca 1,5 yıllık pist kaldığını açıklamıştı.

“Basitçe söylemek gerekirse, [Kanpai] protokolün rekabetçi ücretler ödemeye, kritik altyapı için ödeme yapmaya devam etmesi için nakit rezervlerini yeniden yapılandırmasına ve Hazinesini ETH, stabilcoinler vb. gibi varlıkların temel çiftlerinde toplanan fonlarla çeşitlendirmesine izin veriyor. Kanpai geçici bir çözüm.”

Merakla Gray, 2023’ün ilk çeyreğinde “DAO ve Hazine etkinliği için halka açık gösterge panoları yayınlayarak tam finansal şeffaflık” sağlayacağını belirterek yeni SushiSwap’in tasarımı konusunda şimdilik opak kaldı. Konuyla ilgili bir topluluk üyesi tarafından baskı yapıldığında, Gray cevap verdi:

“Sushi Discord’da, topluluk aramalarında, AMA’larda ve daha fazlasında bunu uzun uzadıya tartıştım. EOY tarafından resmi teknik inceleme yayınlandı. o zaman.”

Yorum yapın